Znajdź swoje wymarzone studia w Gdańsku

3 uczelnie w Gdańsku - kierunek Marketing

Adres: ul. 3 Maja 25A

80-802 Gdańsk

Tel.: 784 374 410

E-mail.: rekrutacja@ateneum.edu.pl

Galeria Akademia Ateneum w Gdańsku <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Akademia Ateneum w Gdańsku <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

Marketing medialny Marketing

Adres: al. Grunwaldzka 238A

80-266 Gdańsk

Tel.: 58 522 75 19/21

E-mail.: rekrut@wsb.gda.pl

www.merito.pl/gdansk/

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

Fotografia cyfrowa i marketing wizualny Marketing i social media Digital marketing
Marketing i komunikacja społeczna

Adres: ul. G. Narutowicza 11/12

80-233 Gdańsk

Tel.: 58 348-67-00

E-mail.: rekrutacja@pg.edu.pl

pg.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oceanotechnika Zarządzanie i Marketing w Gospodarce Morskiej
Galeria Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu (WSAiB) im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni
Galeria Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu (WSAiB) im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni

Adres: ul. Kielecka 7

81-303 Gdynia

Tel.: 58 660-74-10, 58 660-74-32

E-mail.: rekrutacja@wsaib.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Marketing i social media

Szkoły wyższe z kierunkiem Marketing w Gdańsku

Opis kierunku

Nie boisz się wyzwań? Od zawsze interesujesz się reklamą i procesem jej tworzenia? Posiadasz cechy przywódcze by zarządzać kilkoma jednostkami? Jeśli wybierasz się na studia to kierunek marketing będzie dla Ciebie odpowiedni. To połączenie elementów zarządzania, nie tylko firmą, ludźmi, ale przede wszystkim procesem logistycznym, jakim jest tworzenie kampanii reklamowej, z psychologią czy ekonomią.

Liczba uczelni

Marketing na studiach dyplomowych na uczelni publicznej jest oferowany jako specjalność na kierunku Zarządzanie. Politechnika Gdańska to jedyna państwowa szkoła wyższa prowadząca rekrutację na studia I i II stopnia. Polecamy zapoznać się z oferta szkół niepublicznych jak Ateneum czy Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa.

Tryby Studiowania

Jedyna publiczna uczelnia techniczna w Trójmieście pozwala na kształcenie w trybie stacjonarnym, gdzie studia odbywają się w ciągu tygodnia i są bezpłatne oraz w trybie niestacjonarnym zaocznym. Wówczas studenci spotykają się na weekendowych zjazdach i przyswajają wiedzę.

Ceny

Studia na Politechnice Gdańskiej nie należą do najdroższych. Koszt semestru studiów to 2 100 złotych

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Są one różne w zależności od uczelni.

Zasady rekrutacji Politechnika Gdańska


zasady rekrutacji politechnika


Predyspozycje do studiowania marketinguMarketing jest kierunkiem studiów wyjątkowo często wybieranym przez absolwentów szkół średnich, którzy chcą kontynuować kształcenie. Można go studiować na wielu uczelniach państwowych i prywatnych w trybie studiów pierwszego i drugiego stopnia. Aby jednak dobrze sobie radzić na studiach, a następnie w zawodzie, trzeba mieć odpowiednie predyspozycje. Marketing jest dziedziną interdyscyplinarną, która łączy wiele innych dziedzin: ekonomię, biznes, praco, reklamę oraz wiedzę o mediach. Osoby studiujące marketing powinny być otwarte na świat i zdobywanie nowych wiadomości, oczytane i dobrze zorientowane w nowych trendach. Znajomość mediów, także tych internetowych również może być pomocna w odkrywaniu nowych trendów marketingowych.

Studenci marketingu powinni być przygotowani na sporą dawkę nauki w trakcie kilku lat studiów. Powinni umieć dobrze organizować sobie czas i miejsce pracy, być dobrze zorganizowani, odpowiedzialni, umieć pracować w stresujących warunkach i pod presją czasu. Przyszli marketingowcy powinni mieć również sporo umiejętności społecznych, wysoki poziom komunikacji, łatwość nawiązywania kontaktów z ludźmi. Osoby zajmujące się marketingiem często pracują bezpośrednio z klientami lub w większych zespołach w firmach czy instytucjach, powinny więc umieć łagodzić konflikty i współpracować z różnymi osobami. Osobowość konfliktowa czy osoby lubiące pracować w pojedynkę niekoniecznie sprawdzą się w zawodzie marketingowca. Umiejętność współpracy z ludźmi jest w tym zawodzie niezbędna.

Perspektywy pracy po studiach marketingowych w GdańskuAbsolwenci marketingu mogą w Gdańsku znaleźć wiele form zatrudnienia w firmach, instytucjach, urzędach czy organizacjach. Przede wszystkim, praca w dużym stopniu zależy od tego, jaką specjalizację student wybrał jeszcze w trakcie kształcenia. Marketing jest pojęciem bardzo szerokim, dlatego też zawęża się go w konkretnej dziedzinie i kierunku, dzięki czemu osoby kończące studia są doskonale przygotowane w swojej dziedzinie i mogą uchodzić za specjalistów. Dobrych marketingowców poszukują zarówno instytucje, które chcą promować siebie i swoje usługi, jak i większość firm z sektora prywatnego. Absolwenci marketingu mogą pracować w rozbudowanych działach marketingu oraz reklamy, a także w agencjach kreatywnych, marketingowych czy zajmujących się badaniem marek.

Doświadczeni marketingowcy, którzy mają odpowiednie kompetencje i umiejętności mogą również bez problemu zakładać własne firmy i pracować na swój rachunek. Warto jednak mieć świadomość, że marketing jest pojęciem bardzo szerokim, a studia na tym kierunku co roku kończą tysiące absolwentów. Aby wyróżniać się w tym tłumie, warto nieustannie dokształcać się, zdobywać nowe kwalifikacje i kompetencje, a także obserwować trendy na rynku pracy i zapotrzebowanie pracodawców. Dzięki temu można poszerzać swoje umiejętności w takich dziedzinach, na które aktualnie jest ogromne zapotrzebowanie wśród pracodawców.

Jeśli szukasz podobnych kierunków sprawdź zestawienie szkół wyższych, które oferują studia na kierunku zarządzanie w gdańsku

Data publikacji: 03-09-2019