Reklama - Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu (WSAiB) im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni

Adres: ul. Bażyńskiego 8

80-308 Gdańsk

Tel.: 58 523 25 31,
523 25 32

  • https://ug.edu.pl

Oferta edukacyjna - Studia jednolite magisterskie

Studia magisterskie

Opis Uczelni - Uniwersytet Gdański (UG)

UNIWERSYTET GDAŃSKI (UG)

Powołany do życia 20-03-1970r. Uniwersytet Gdański, powstał z połączenia założonej w 1945r. Wyższej Szkoły Handlu Morskiego – późniejszej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie oraz powstałej rok później Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Gdańsku.

Uniwersytet jest największą uczelnią wyższą na Pomorzu, a przez lata działalności zapisała się w historii polskiej nauki i szkolnictwa wyższego. Wiele spośród 11 dostępnych wydziałów należy do ścisłej czołówki w naszym kraju. Gdańska uczelnia jest niekwestionowanym liderem w zakresie badań naukowych i rozwoju nauki związanej z morzem, wymieniając się doświadczeniami z uczelniami z niemal całego świata.

W ostatnich latach nastąpił gwałtowny rozwój badań nad technologiami kwantowymi i biomedycznymi, w których naukowcy uniwersyteccy odnoszą znaczące sukcesy. Badania naukowe uniwersytetu obejmują również dziedzinę literaturoznawczą, archeologiczną czy językoznawczą. Wysokie notowania i sukcesy, odnotowuje uczelnia w dziedzinie innowacyjności, a projekty prowadzone przez studentów, absolwentów i wykładowców zdobywają liczne dofinansowania i granty zarówno krajowe jak i europejskie.

Oferta edukacyjna - Uniwersytet Gdański (UG)

Położony nad brzegiem Morza Bałtyckiego, Uniwersytet Gdański (UG) stanowi jedno z najważniejszych centrów akademickich w północnej Polsce. Znany z bogatej i zróżnicowanej oferty edukacyjnej, UG jest miejscem, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Oferta edukacyjna UG obejmuje szeroki wachlarz kierunków na wszystkich szczeblach nauczania, od licencjatu, przez magisterium, a na doktoratach kończąc. Przykładowo, na kierunku Prawo studenci kształcą umiejętności prawne, szczegółowo badając przepisy i zasady prawa. Podczas studiów na kierunku Oceanografia uczniowie zdobywają wiedzę na temat oceanów, ich ekosystemów i wpływu na klimat. Natomiast kierunek Psychologia skupia się na zrozumieniu ludzkiego umysłu i zachowania.

UG to nie tylko doskonała oferta edukacyjna, ale także liczne możliwości rozwoju osobistego i naukowego. Studiując na Uniwersytecie Gdańskim, masz szanse wziąć udział w praktykach, stażach, a także realizować projekty badawcze pod okiem doświadczonych pracowników naukowych. Bez wątpienia, Uniwersytet Gdański to miejsce, które jest gwarancją doskonałego wykształcenia.

Uczelnie w okolicy z podobną ofertą edukacyjną - Uniwersytet Gdański (UG)

Uniwersytet Gdański (UG) to renomowana instytucja usytuowana w sercu nadmorskiego miasta - Gdańska. UG oferuje szeroki wachlarz programów edukacyjnych, stanowiąc przyciągające miejsce dla studentów z różnych zakątków świata.

W sąsiedztwie Gdańska znaleźć można inne znaczące uczelnie, które kuszą podobną ofertą dydaktyczną. Na przykład Politechnika Gdańska (PG) koncentruje się na nauce i badaniach technologicznych, z podobnymi kierunkami studiów, co niektóre oferowane przez Uniwersytet Gdański. Jej kręgosłupem są elektronika, informatyka oraz zarządzanie i ekonomia.

Następnie, Gdański Uniwersyteta Medyczny (GUMed) jest prestiżową uczelnią medyczną o ugruntowanej pozycji. Oferuje wiele podobieństw z UG, w szczególności w obszarach biomedycyny i biotechnologii.

Ostatecznie, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu (AWFiS) w Gdańsku specjalizuje się w kształceniu na kierunkach związanych z edukacją fizyczną, rehabilitacją i turystyką - dyscyplinami, które znajdują odzwierciedlenie w ofercie kierunków UG.