Reklama - Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu (WSAiB) im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni

Adres: ul. Łąkowa 1-2

80-743 Gdańsk

Tel.: 58 300-92-00

  • https://amuz.gda.pl

Opis Uczelni - Akademia Muzyczna (AM) im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku

AKADEMIA MUZYCZNA (AM) IM. STANISŁAWA MONIUSZKI W GDAŃSKU

Historia gdańskiej uczelni muzycznej rozpoczęła się 1947r., kiedy wybitny muzykolog i kapelmistrz Wojska Polskiego – Stefan Śledziński, wraz z grupą edukatorów, utworzyli w Sopocie Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną, która obejmowała dwa wydziały: Wydział Instrumentalny i Wydział Pedagogiczny.

Po niemal 20 latach działalności, uczelnię przeniesiono do Gdańska, a jej dynamiczny rozwój zaowocował otworzeniem kolejnych wydziałów i ustalenie tradycyjnej czterowydziałowości Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Obecna siedziba uczelni znajduje się przy ul. Łąkowej – reprezentacyjnej części Dolnego Miasta w Gdańsku. Studenci pomorskiej akademii są laureatami licznych konkursów muzycznych i festiwali nie tylko w kraju, ale na całym świecie, uczelnia prowadzi swoistą „galerię sław” gromadząc osiągnięcia swoich podopiecznych.

Wykorzystując doświadczenie wykładowców akademickich, uczelnia kształci przyszłych dyrygentów, wokalistów, artystów estradowych czy kompozytorów, ale również nauczycieli wychowania muzycznego. Wśród absolwentów gdańskiej akademii można wymienić między innymi: Włodzimierza Nahornego, Waldemara Malickiego czy Leszka Możdżera.

Oferta edukacyjna - Akademia Muzyczna (AM) im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku

Akademia Muzyczna (AM) im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku to prestiżowa uczelnia zapewniająca wyjątkowe, osadzone w tradycji wykształcenie muzyczne. Stworzona dla tych, którzy pragną rozwijać swoje pasje i talenty pod okiem znakomitych specjalistów.

Oferta edukacyjna AM w Gdańsku jest szalenie różnorodna i atrakcyjna dla młodych adeptów sztuki. Obejmuje studia I i II stopnia, a także studia podyplomowe w piętnastu specjalnościach, w tym takich jak:

  • dyrygentura,
  • kompozycja,
  • muzyka dawna,
  • muzykologia,
  • instrumentalistyka,
  • edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej,
  • jazz i muzyka estradowa.
Studiować można stacjonarnie i niestacjonarnie.

AM w Gdańsku znana jest również ze swoich licznych festiwali, konkursów i masterclass, które umożliwiają studentom rozwijanie swoich umiejętności, zdobywanie cennego doświadczenia i nawiązywanie międzynarodowych kontaktów. Ponadto, uczelnia regularnie współpracuje ze znanymi artystami i instytucjami, co znacznie zwiększa atrakcyjność edukacji.

Uczelnie w okolicy z podobną ofertą edukacyjną - Akademia Muzyczna (AM) im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku

Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku to miejsce, które od ponad 70 lat kształci artystów muzyków. Unikalne podejście do edukacji, zaangażowanie wykładowców oraz młodzieżowy zapał tworzą niepowtarzalną atmosferę.

AM oferuje wszechstronne programy skierowane do studentów zainteresowanych edukacją muzyczną. Kierunki obejmują zarówno instrumentalistykę, jak i kompozycję, edukację muzyczną, muzykologię, a także teorię muzyki.

W okolicy znajduje się kilka uczelni oferujących podobne programy. Należą do nich: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Obie te szkoły cieszą się doskonałą reputacją w środowisku muzycznym i oferują podobne kierunki studiów.

Konieczne jest jednak podkreślenie, że każda z tych instytucji ma własny, unikalny charakter i ofertę edukacyjną. Wybór odpowiedniej szkoły zależy od indywidualnych potrzeb i talentów studenta.