Znajdź swoje wymarzone studia w Gdańsku

6 uczelni w Gdańsku - kierunek Turystyka

Adres: ul. Biskupia 24 B

80-875 Gdańsk

Tel.: (58) 305 08 89 | 305 08 12 | 305 08 11

E-mail.: gsw@gsw.gda.pl, rekrutacja@gsw.gda.pl

Galeria Gdańska Szkoła Wyższa (GSW)
Galeria Gdańska Szkoła Wyższa (GSW)

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Adres: al. Grunwaldzka 238A

80-266 Gdańsk

Tel.: 58 522 75 19, 58 522 75 21

E-mail.: rekrut@wsb.gda.pl

www.wsb.gda.pl

Nasze wydziały/kierunki

Informatyka (zobacz specjalizacje) Finanse i rachunkowość (zobacz specjalizacje) Logistyka (zobacz specjalizacje)
Zarządzanie (zobacz specjalizacje) Turystyka i rekreacja (zobacz specjalizacje) Bezpieczeństwo Wewnętrzne (zobacz specjalizacje)
Pedagogika (zobacz specjalizacje) Prawo w biznesie (zobacz specjalizacje) Filologia (zobacz specjalizacje)
Psychologia w biznesie (zobacz specjalizacje) Informatyka inżynierska (zobacz specjalizacje) Inżynieria zarządzania nowość!
Stosunki międzynarodowe (zobacz specjalizacje)

Adres: ul. Bażyńskiego 8, budynek Rektoratu

80-308 Gdańsk

Tel.: 58 523 25 31, 523 25 32

E-mail.: rekrutacja@ug.edu.pl

www.ug.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki

Wydział Biologii (zobacz kierunki) Wydział Chemii (zobacz kierunki) Wydział Ekonomiczny (zobacz kierunki)
Wydział Filologiczny (zobacz kierunki) Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki (zobacz kierunki) Wydział Nauk Społecznych (zobacz kierunki)
Wydział Prawa i Administracji (zobacz kierunki) Wydział Zarządzania (zobacz kierunki) Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG I GUMED (zobacz kierunki)
Wydział Oceanografii i Geografii (zobacz kierunki) Wydział Historyczny (zobacz kierunki)

Adres: ul. Kazimierza Górskiego 1

80-336 Gdańsk

Tel.: 58 554 71 21, 58 554 71 98, 58 554 71 25

E-mail.: rektor@awf.gda.pl

www.awfis.gda.pl

Nasze wydziały/kierunki

Wydział Wychowania Fizycznego (zobacz kierunki) Wydział Turystyki i Rekreacji (zobacz kierunki) Wydział Rehabiltacji i Kinezjologii (zobacz kierunki)

Adres: ul. Miszewskiego 12/13

80-239 Gdańsk

Tel.: 58 341-94-52, 58 520-26-14

E-mail.: wstih@wstih.edu.pl

www.wstih.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki

Turystyka i rekreacja,specjalność: Zarządzania w gospodarce turystycznej - Studia II Stopnia - Online Turystyka i rekreacja,specjalność: Turystyka zdrowotna i rekreacja Turystyka i rekreacja,specjalność: Zarządzanie w hotelarstwie i gastronomii - Studia I Stopnia - Online
Turystyka i rekreacja,specjalność: Turystyka uzdrowiskowa, SPA&Wellness Turystyka i rekreacja,specjalność: Międzynarodowy biznes turystyczny Turystyka i rekreacja,specjalność: Gastronomia i dietetyka
Turystyka i rekreacja,specjalność: Rekreacja i animacja czasu wolnego Turystyka i rekreacja,specjalność: E-biznes w turystyce Turystyka i rekreacja,specjalność: International Meetings Management - studia w jęz. angielskim (E-learning)
Turystyka i rekreacja,specjalność: Management in the Hospitality Industry - studia w jęz. angielskim (E-learning)

Studia na kierunku Turystyka i rekreacja w Gdańsku

Opis kierunku

Kierunek Turystyka i rekreacja to najlepszy wybór dla wszystkich pasjonatów podróży, zwiedzania świata czy zarządzania. Kandydat powinien cechować się otwartością na inne kultury i drugiego człowieka, interesować się hotelarstwem czy językami obcymi. Wbrew pozorom kierunek ten czerpie wiedzę z inny dziedzin naukowych.

Szukasz uczelni w Trójmieście? Sprawdź Studia Gdańsk
Liczba uczelni

Turystykę i rekreację można studiować na dwóch trójmiejskich uczelniach. Są to Akademia Wychowania Fizycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku oraz Uniwersytet Morski w Gdyni. To jedyne publiczna uczelnie wyższe oferujące studia na tym kierunku.

Tryby Studiowania

Studia na kierunku Turystyka prowadzone są w systemie II stopniowych. Oznacza to, że po pierwszym trzyletnim okresie studiów otrzymuje się dyplom licencjata, który można uzupełnić tytułem magistra. Obie uczelnie oferują możliwość studiowania w tygodniu tzw. dziennie oraz w weekendy ( studia zaoczne).

Ceny

Uniwersytet Morski w Gdyni za semestr studiów na kierunku pobiera opłatę w wysokości 2 100 złotych. Znacznie tańsze są studia na Akademii Wychowania Fizycznego. Koszt semestru studiów to 1 600 złotych.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

Poniżej przedstawiamy zasady rekrutacji na studia stacjonarne wszystkich uczelni publicznych oferujących kierunek turystyka.
Zasady rekrutacji Uniwersytet Morski w Gdyni


Uczelnia UniMorski

Zasady rekrutacji Akademia Wychowania Fizycznego

Uczelnia AWF style=


Perspektywy pracy

Perspektywy pracy po ukończeniu kierunku są bardzo szerokie. Biura podróży oferują zatrudnienie na stanowiskach rezydentów lub przewodników turystycznych, a także specjalistów ds. obsługi klienta. Dzięki uzyskanym kwalifikacjom można zostać menadżerem hotelu lub ośrodka wczasowego czy też podjąć własną działalność gospodarczą. Po ukończeniu odpowiedniej specjalizacji pracować możńa w administracji publicznej w działach turystyki lub promocji.

To nie jest kierunek dla Ciebie? Sprawdź Geografia Gdańsk

Data publikacji: 23-07-2019