Znajdź swoje wymarzone studia w Gdańsku

1 uczelnia w Gdańsku - kierunek Lekarski

Adres: ul. Skłodowskiej-Curie 3a

80-210 Gdańsk

Tel.: (58) 349 13 91

E-mail.: rekrutacja@gumed.edu.pl

gumed.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Kierunek Lekarski Kierunek lekarsko-dentystyczny

Studia na kierunku Lekarskim w Gdańsku

Opis kierunku

Medycyna to stale rozwijająca się dziedzina nauki. Starzejące się społeczeństwo potrzebuje fachowej diagnozy i opieki, dlatego też wciąż potrzebny jest personel medyczny wyższego i niższego szczebla. Ten zawód wymaga empatii, wytrwałości w dążeniu do celu i przede wszystkim wysokich pokładów samozaparcia i ogromu wiedzy. Jeśli od zawsze pasjonowały cię biologia, chemia i nauki o człowieku to warto spełnić swoje marzenia o białym kitlu.

Szukasz uczelni w Trójmieście? Sprawdź Studia Gdańsk

Liczba uczelni

Kierunek lekarski oraz lekarsko – dentystyczny prowadzony jest przez Gdański Uniwersytet Medyczny. W tej chwili żadna uczelnia prywatna nie oferuje tego kierunku.

Tryby Studiowania

Jednolite studia magisterskie, które w przypadku tego kierunku trwają 6 lat , prowadzone są w systemie dziennym. Na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym trwa również rekrutacja na studia niestacjonarne, na których nauka odbywa się jak na studiach dziennych. Wynika to z ogromu materiału do przyswojenia przez studentów medycyny.

Ceny
Koszt semestru studiów niestacjonarnych na kierunku lekarskim to 16 000 złotych. Gdański Uniwersytet Medyczny w ofercie ma jeszcze kierunek lekarsko – dentystyczny, którego koszt semestralny wynosi 18 000
złotych.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

Poniżej przedstawiamy zasady rekrutacji na studia stacjonarne wszystkich uczelni publicznych oferujących kierunek lekarski.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Gdański


Uczelnia GUMED


Perspektywy pracy

Po ukończeniu studiów i zdaniu Lekarskiego Egzaminu Końcowego absolwenci mogą podjąć pracę na stanowisku lekarza w publicznych, jak i niepublicznych ośrodkach zdrowia. Dla osób, które widzą siebie w roli odkrywcy, polecamy pracę w ośrodkach naukowo-badawczych, w których trwają prace nad nowoczesnymi lekami. Oczywiście dalsza kariera akademicka oraz podnoszenie kwalifikacji jest jak najbardziej możliwa.

To nie jest kierunek dla Ciebie? Sprawdź Pielęgniarstwo Gdańsk

Data publikacji: 09-07-2019