Znajdź swoje wymarzone studia w Gdańsku

1 uczelnia w Gdańsku - kierunek Lekarski

Adres: ul. Skłodowskiej-Curie 3a

80-210 Gdańsk

Tel.: 58 349-22-22

FAX.:

www.gumed.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki

Kierunek lekarski Kierunek lekarsko-dentystyczny Kierunek farmacja
Kierunek analityka medyczna Kierunek fizjoterapia Kierunek pielęgniarstwo
Kierunek położnictwo Kierunek ratownictwo medyczne Kierunek elektroradiologia
Kierunek techniki dentystyczne Kierunek dietetyka Kierunek zdrowie środowiskowe
Kierunek zdrowie publiczne Psychologia zdrowia

Studia na kierunku Lekarskim w Gdańsku

Opis kierunku

Medycyna to stale rozwijająca się dziedzina nauki. Starzejące się społeczeństwo potrzebuje fachowej diagnozy i opieki, dlatego też wciąż potrzebny jest personel medyczny wyższego i niższego szczebla. Ten zawód wymaga empatii, wytrwałości w dążeniu do celu i przede wszystkim wysokich pokładów samozaparcia i ogromu wiedzy. Jeśli od zawsze pasjonowały cię biologia, chemia i nauki o człowieku to warto spełnić swoje marzenia o białym kitlu.

Szukasz uczelni w Trójmieście? Sprawdź Studia Gdańsk

Liczba uczelni

Kierunek lekarski oraz lekarsko – dentystyczny prowadzony jest przez Gdański Uniwersytet Medyczny. W tej chwili żadna uczelnia prywatna nie oferuje tego kierunku.

Tryby Studiowania

Jednolite studia magisterskie, które w przypadku tego kierunku trwają 6 lat , prowadzone są w systemie dziennym. Na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym trwa również rekrutacja na studia niestacjonarne, na których nauka odbywa się jak na studiach dziennych. Wynika to z ogromu materiału do przyswojenia przez studentów medycyny.

Ceny
Koszt semestru studiów niestacjonarnych na kierunku lekarskim to 16 000 złotych. Gdański Uniwersytet Medyczny w ofercie ma jeszcze kierunek lekarsko – dentystyczny, którego koszt semestralny wynosi 18 000
złotych.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

Poniżej przedstawiamy zasady rekrutacji na studia stacjonarne wszystkich uczelni publicznych oferujących kierunek lekarski.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Gdański


Uczelnia GUMED


Perspektywy pracy

Po ukończeniu studiów i zdaniu Lekarskiego Egzaminu Końcowego absolwenci mogą podjąć pracę na stanowisku lekarza w publicznych, jak i niepublicznych ośrodkach zdrowia. Dla osób, które widzą siebie w roli odkrywcy, polecamy pracę w ośrodkach naukowo-badawczych, w których trwają prace nad nowoczesnymi lekami. Oczywiście dalsza kariera akademicka oraz podnoszenie kwalifikacji jest jak najbardziej możliwa.

To nie jest kierunek dla Ciebie? Sprawdź Pielęgniarstwo Gdańsk

Data publikacji: 09-07-2019