Znajdź swoje wymarzone studia w Gdańsku

3 uczelnie w Gdańsku - kierunek Fizjoterapia

Adres: ul. Pelplińska 7

80-335 Gdańsk

Tel.: 58 769 08 02, 58 769 08 03

E-mail.: rekrutacja@wsz.pl

Galeria Wyższa Szkoła Zdrowia (WSZ) w Gdańsku <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Wyższa Szkoła Zdrowia (WSZ) w Gdańsku <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Fizjoterapia

Adres: ul. Skłodowskiej-Curie 3a

80-210 Gdańsk

Tel.: (58) 349 13 91

E-mail.: rekrutacja@gumed.edu.pl

gumed.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Fizjoterapia Fizjoterapia dna miednicy

Adres: ul. Kazimierza Górskiego 1

80-336 Gdańsk

Tel.: 58 554 71 21, 58 554 71 98, 58 554 71 25

E-mail.: rektor@awf.gda.pl

awfis.gda.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Fizjoterapia

Adres: ul. Bohaterów Westerplatte 64

76-200 Słupsk

Tel.: +48 59 84 05 950

E-mail.: rekrutacja@upsl.edu.pl

Galeria Uniwersytet Pomorski w Słupsku <small>(Uczelnia publiczna)</small>
Galeria Uniwersytet Pomorski w Słupsku <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki

Administracja Zobacz więcej Bezpieczeństwo narodowe Zobacz więcej Biologia Zobacz więcej
Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej Zobacz więcej Filologia angielska Zobacz więcej Filologia germańska Zobacz więcej
Filologia polska Zobacz więcej Filologia rosyjska Zobacz więcej Fizjoterapia Zobacz więcej
Fizyka techniczna Zobacz więcej Geografia Zobacz więcej Historia Zobacz więcej
Informatyka Zobacz więcej Kosmetologia Zobacz więcej Ochrona środowiska Zobacz więcej
Pedagogika Zobacz więcej Pielęgniarstwo Zobacz więcej Praca socjalna Zobacz więcej
Ratownictwo medyczne Zobacz więcej Socjologia Zobacz więcej Turystyka i rekreacja Zobacz więcej
Zarządzanie Zobacz więcej Prawo Zobacz więcej Położnictwo Zobacz więcej
Logistyka Zobacz więcej Inżynieria cyberprzestrzeni Zobacz więcej Dietetyka Zobacz więcej
Bezpieczeństwo narodowe (blended learning) Zobacz więcej Zarządzanie (blended learning) Zobacz więcej Dowodzenie i zarządzanie Zobacz więcej
Gospodarka przestrzenna (SPS) Zobacz więcej Informatyka przemysłowa Zobacz więcej Komunikacja marketingowa Zobacz więcej
Matematyka z informatyką Zobacz więcej Obronność państwa (Blended learning) Zobacz więcej Odnawialne źródła energii Zobacz więcej
Pedagogika resocjalizacyjna z interwencją kryzysową Zobacz więcej Prewencja kryminalna Zobacz więcej Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna Zobacz więcej

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Fizjoterapia Zobacz więcej

Filmy - Fizjoterapia

SPRAWIŁEM, ŻE SPORTOWCY POCZULI SIĘ LEPIEJ | DO ROBOTY

ile zarabia fizjoterapeuta? Poznaj wynagrodzenie fizjoterapeutów!

Szkoły wyższe z kierunkiem Fizjoterapia w Gdańsku

Opis kierunku

Fizjoterapia to jeden z kierunków medycznych bardzo popularny wśród kandydatów na studia. Obok kierunku lekarskiego i pielęgniarstwa jest to najczęściej wybierany kierunek przez maturzystów.

Szukasz uczelni w Trójmieście? Sprawdź Studia Gdańsk

Liczba uczelni

Fizjoterapię oferują dwie publiczne uczelnie w Trójmieście. Są to Gdański Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Wychowania Fizycznego. Nie są to jedyne uczelnie, które kształcą na kierunku fizjoterapia. Prywatne szkoły wyższe m.in. Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni czy Wyższa Szkoła Zdrowia także prowadzą studia na tym kierunku.


Uczelnia GUMED


Gdański Uniwersytet Medyczny

Studia na kierunku fizjoterapia na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym to jednolite studia magisterskie trwające 5 lat. Kierunek kształci doświadczonych fizjoterapeutów, których zadaniem jest leczenie bądź łagodzenie skutków choroby, przywracanie sprawności po urazach i wypadkach oraz dbanie o dobrą kondycję pacjentów na różnych etapach życia. Kształcenie na kierunku fizjoterapia polega na zdobywaniu wiedzy, umiejętności, a także kompetencji społecznych, które są niezbędne do udzielania profesjonalnych świadczeń zdrowotnych. W programie studiów znajdują się przedmioty podstawowe, kierunkowe oraz kliniczne, między innymi anatomia, biochemia, fizjoterapia ogólna, kinezyterapia, masaż leczniczy, terapia manualna, fizjoterapia w ortopedii, neurologii, onkologii czy chorobach wewnętrznych.

Studenci fizjoterapii poza zajęciami obowiązkowymi mogą korzystać z wielu dodatkowych szkoleń i kursów, na których można pogłębiać specjalizację w konkretnej dziedzinie. W trakcie studiów duży nacisk kładzie się na praktyczną naukę w trakcie ćwiczeń, warsztatów, laboratoriów, a także praktyk i stażów zawodowych w szpitalach czy ośrodkach zdrowia. Studenci mają możliwość korzystania z nowoczesnej bazy dydaktycznej Gdańskiego Uniwersytetu medycznego oraz kształcenia się pod okiem wykwalifikowanych pracowników naukowych. Po ukończeniu studiów absolwenci kierunku fizjoterapia są profesjonalistami w swojej dziedzinie i mogą podejmować zatrudnienie publicznych i niepublicznych placówkach ochrony zdrowia, ośrodkach rehabilitacyjnych oraz w wielu podmiotach gospodarczych prowadzących działalność prozdrowotną.


awf gda


Akademia Wychowania Fizycznego w Gdańsku

Studia na kierunku fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku to pięcioletnie studia magisterskie, które przygotowują studentów do pracy w zakresie terapii oraz profilaktyki, prowadzenia zabiegów rehabilitacyjnych oraz fizjoterapeutycznych w zakresie schorzeń narządów wewnętrznych oraz dysfunkcji narządu ruchu. Program pięcioletnich studiów jest tak skonstruowany, aby studenci na początku poznali wiedzę ogólną i kierunkową, a następnie specjalistyczną i kliniczną. W czasie kształcenia nie brakuje takich przedmiotów, jak biologia, anatomia człowieka, biochemia, masaż leczniczy, kinezyterapia, fizjoterapia ogólna oraz specjalistyczna w ortopedii, neurologii czy onkologii.

Program studiów na kierunku fizjoterapia jest przygotowany w taki sposób, aby umiejętnie łączył w sobie wiedzę teoretyczną z nauką praktycznych umiejętności. Studenci często więc uczestniczą w zajęciach laboratoryjnych, ćwiczeniach, warsztatach, a także wielu dodatkowych kursach i szkoleniach, dzięki którym mogą pogłębiać swoje umiejętności i wiedzę w interesującej ich dziedzinie. Do dyspozycji studentów jest nowoczesna i świetnie przygotowana baza dydaktyczna, zajęcia praktyczne i przedmioty kliniczne odbywają się natomiast w ośrodkach zdrowia ściśle współpracujących z uczelnią. Absolwenci fizjoterapii są kompleksowo przygotowanymi profesjonalistami, gotowymi do wykonywania wyuczonego zawodu w publicznych oraz prywatnych zakładach opieki zdrowotnej.

Tryby Studiowania

Obecnie studia na kierunku fizjoterapia prowadzone są jako 5 letnie jednolite studia magisterskie. Dla osób, które ukończyły studia licencjackie oferowane są jeszcze 2 letnie uzupełniające studia magisterskie. W tej chwili na publicznych uczelniach niestacjonarnie fizjoterapią można studiować na AWFie i Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

Ceny

Fizjoterapia na GUMed oferowana jest w formie zaocznej jedynie jako studia II stopnia. Opłata semestralna to 4 000 złotych. Akademia Wychowania Fizycznego również prowadzi studia niestacjonarne II stopnia. Koszt semestru to 3 800 złotych.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji
Poniżej przedstawiamy zasady rekrutacji na studia stacjonarne wszystkich uczelni publicznych oferujących kierunek fizjoterapia.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Gdański

Uczelnia GUMED

Zasady rekrutacji Akademia Wychowania Fizycznego

Uczelnia GUMED


Perspektywy pracy

Po ukończeniu studiów absolwent może zacząć pracę w ośrodkach zdrowia czy szpitalach jako rehabilitant. Może również założyć własną działalność w tym zakresie i świadczyć usługi dla osób prywatnych odpłatnie. Prowadzić można również zajęcia usprawniające np. korektywę w szkołach i przedszkolach. Praca czeka również w klubach sportowych czy podczas różnego rodzaju imprez promujących zdrowie.

To nie jest kierunek dla Ciebie? Sprawdź Pielęgniarstwo Gdańsk

Data publikacji: 09-07-2019