Wyższa Szkoła Zdrowia (WSZ) w Gdańsku
Wyższa Szkoła Zdrowia (WSZ) w Gdańsku
Wyższa Szkoła Zdrowia (WSZ) w Gdańsku
Wyższa Szkoła Zdrowia (WSZ) w Gdańsku
Wyższa Szkoła Zdrowia (WSZ) w Gdańsku
Wyższa Szkoła Zdrowia (WSZ) w Gdańsku
Wyższa Szkoła Zdrowia (WSZ) w Gdańsku
Wyższa Szkoła Zdrowia (WSZ) w Gdańsku
Wyższa Szkoła Zdrowia (WSZ) w Gdańsku
Wyższa Szkoła Zdrowia (WSZ) w Gdańsku
Wyższa Szkoła Zdrowia (WSZ) w Gdańsku
Logo Akademia Leona Koźmińskiego

Wyższa Szkoła Zdrowia (WSZ) w Gdańsku

Adres: ul. Pelplińska 7

80-335 Gdańsk

TEL. 58 769 08 02, 58 769 08 03

Oferta edukacyjna - Studia I stopnia

Studia licencjackie

Lista wydziałów/kierunków

Dietetyka Zobacz więcej Kosmetologia Zobacz więcej Pielęgniarstwo Zobacz więcej
Zdrowie publiczne (zobacz specjalizacje) Zobacz więcej

Oferta edukacyjna - Studia II stopnia

Studia magisterskie uzupełniające

Lista wydziałów/kierunków

Dietetyka Zobacz więcej Kosmetologia Zobacz więcej

Oferta edukacyjna - Studia jednolite magisterskie

Studia magisterskie

Lista wydziałów/kierunków

Fizjoterapia Psychologia (zobacz specjalizacje)

Filmy - Wyższa Szkoła Zdrowia (WSZ) w Gdańsku

Galeria ZDJĘĆ

O Uczelni - Wyższa Szkoła Zdrowia (WSZ) w Gdańsku

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku to uczelnia z ponad 23 letnim doświadczeniem, która kształci specjalistów z zakresu dietetyki, kosmetologii, fizjoterapii, pielęgniarstwa, zdrowia publicznego na poziomie studiów I i II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich.Tym co nas wyróżnia jest innowacyjność działania, ukierunkowanie na rozwój, a także ciągłe dążenie dostosowania oferty do oczekiwań współczesnego rynku pracy. Przewagę konkurencyjną Uczelni stanowi wysoka jakość kształcenia, którą zapewnia kadra dydaktyczna składająca się z wybitnych specjalistów w tym lekarzy i praktyków oraz profesjonalnie wyposażone pracowanie specjalistyczne. Uczelnia coraz silniej identyfikowana jest jako centrum kształcenia wykwalifikowanych specjalistów z obszaru nauk o zdrowiu. Kluczowym aspektem w realizacji programu studiów jest dla nas praktyka. Do tej części nauki przywiązujemy szczególną wagę, jako niezbędny element w przyszłej pracy dietetyka, kosmetologa oraz fizjoterapeuty. Dzięki takiemu podejściu mamy pewność, że absolwenci opuszczając mury naszej uczelni będą godnie i z pełnym profesjonalizmem kontynuować swoją karierę zawodową i nieść pomoc innym.

Misja i wizja uczelni

Misją założycieli uczelni było stworzenie miejsca, które będzie w pełni satysfakcjonowało zarówno studentów, jak i pracowników Wyższej Szkoły Zdrowia, a także warunków intelektualnych i materialnych, które będą wspierały studentów w kształceniu, rozwoju i realizowaniu swoich pasji. Wizja ta jest realizowana z największą starannością. Uczelnia stawia na wysoki poziom kształcenia, realizuje szereg badań naukowych, wspiera studentów i pracowników w rozwoju, umożliwia im aktywny udział w inicjatywach na poziomie nie tylko uczelnianym, ale również ogólnopolskim czy międzynarodowym.

Najważniejsza jakość kształcenia


Wysoki poziom kształcenia na wszystkich kierunkach to najważniejszy aspekt działalności Wyższej Szkoły Zdrowia. Doskonale przygotowane programy i plany studiów sprawiają, że cieszy się ona renomą nie tylko wśród studentów i absolwentów, ale również w szeroko pojętym środowisku akademickim. Kształcenie realizowane jest według najwyższych standardów akademickich oraz w sposób zgodny z przepisami prawa i zewnętrznymi wymaganiami. Na uczelni działa Wewnętrzny System Zapewniania Jakości Kształcenia, który monitoruje jakość nauczania na poszczególnych kierunkach. Uczelnia posiada doskonale przygotowaną, wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną. Znajdują się w niej zarówno nauczyciele akademiccy, jak również specjaliści – praktycy, którzy dzielą się ze studentami swoim doświadczeniem, kwalifikacjami i umiejętnościami. Nacisk na naukę praktycznych umiejętności sprawia, że absolwenci Wyższej Szkoły Zdrowia są wyposażeni nie tylko w wiedzę teoretyczną, ale również praktyczną, co pozwala na szybkie odnalezienie się na rynku pracy.

Wsparcie w praktykach i Biuro Karier


Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku dokłada wszelkich starań, aby jej studenci i absolwenci byli zadowoleni nie tylko z poziomu nauczania, ale również z szerzej zakrojonego wsparcia. Z myślą o studentach wyższych roczników oraz absolwentach utworzono Biuro ds. Praktyk oraz Biuro Karier, które prowadzą szereg działań wspierających studentów i absolwentów w zdobywaniu doświadczeń zawodowych czy planowaniu ścieżki kariery. Biuro ds. Praktyk oraz Biuro Karier mają podpisanych setki umów z renomowanymi firmami mającymi swoje siedziby w Trójmieście. Studenci mają możliwość realizowania praktyk i stażów zawodowych w organizacjach, urzędach, instytucjach, firmach z branży finansów, ubezpieczeń, szkoleń, przedsiębiorstwach produkcyjno-handlowych i wielu innych podmiotach. Dzięki temu już na etapie kształcenia zdobywają cenne doświadczenie zawodowe, a także nawiązują kontakty, które mogą być dla nich przydatne po zakończeniu studiów.

Oferta kształcenia - Wyższa Szkoła Zdrowia (WSZ) w Gdańsku

Studia I stopnia (licencjackie)

  • Dietetyka - forma stacjonarna i niestacjonarna - 9 lat doświadczenia!
  • Kosmetologia - forma stacjonarna i niestacjonarna - 14 lat doświadczenia!
  • Zdrowie publiczne - forma stacjonarna i niestacjonarna
  • Pielęgniarstwo - forma stacjonarna i stacjonarna weekendowa

Studia II stopnia (magisterskie):

  • Dietetyka - forma stacjonarna i niestacjonarna ; Ścieżki kształcenia: psychodietetyka z elementami medycyny i stylu życia, dietetyka kliniczna, dietetyka sportowa
  • Kosmetologia - forma stacjonarna i niestacjonarna ; Ścieżki kształcenia: kosmetologia w onkologii, kosmetologia anti-aging, odnowa biologiczna, podologia, trychologia kosmetologiczna.


Studia jednolite magisterskie:

  • Fizjoterapia* - forma stacjonarna i niestacjonarna - 17 lat doświadczenia!
  • Psychologia - NOWOŚĆ! - forma stacjonarna i niestacjonarna ; Ścieżki kształcenia: psychologia kliniczna, psychoterapia, neuropsychologia.

*Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku uzyskała pozytywną ocenę Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej w sprawie oceny programowej na kierunku fizjoterapia prowadzonym na poziomie jednolitych studiów magisterskich o profilu praktycznym.

Blisko 17 letnie doświadczenie w kształceniu na kierunku fizjoterapia umożliwiło wdrożenie właściwych udoskonaleń pozwalających w pełni realizować i zachować praktyczny charakter studiów.

Lata praktyki i wypracowane w tym okresie rozwiązania stanowią dziś potwierdzenie efektywności uczelni. Przyznany trzy krotnie Certyfikat i Znak Jakości “Studia z przyszłością” oraz uhonorowanie tytułem LIDERA JAKOŚCI KSZTAŁCENIA dla kierunku fizjoterapia.