Znajdź swoje wymarzone studia w Gdańsku

1 uczelnia w Gdańsku - kierunek Socjologia

Adres: ul. Bażyńskiego 8

80-308 Gdańsk

Tel.: 58 523 25 31, 523 25 32

E-mail.: rekrutacja@ug.edu.pl

ug.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Socjologia
Galeria Uniwersytet Pomorski w Słupsku
Galeria Uniwersytet Pomorski w Słupsku

Adres: ul. Bohaterów Westerplatte 64

76-200 Słupsk

Tel.: +48 59 84 05 950, +48 533 348 390 (PL, EN), +48 607 927 430 (RU, UA)

E-mail.: rekrutacja@apsl.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Socjologia Zobacz więcej

Studia na kierunku Socjologia w Gdańsku

Opis kierunku

Socjologia to dziedzina nauki zajmująca się funkcjonowaniem człowieka w społeczeństwie oraz zmianami w nim zachodzącymi. Socjolog bada min. reguły rządzącą daną grupą społeczną, procesami, które ją definiują czy ich kulturę. Jeśli jesteś urodzonym humanistą, osobą komunikatywną i otwartą na innych i tematyka ogólnospołeczna nie jest Ci obca, ten kierunek jest skrojony na miarę Twoich potrzeb.

Szukasz uczelni w Trójmieście? Sprawdź Studia Gdańsk

Liczba uczelni

W Trójmieście socjologię można studiować na Uniwersytecie Gdańskim. Inne publiczne uczelnie nie oferują tego kierunku. Wychodząc, naprzeciw zapotrzebowaniu studentów, uczelnia prywatna również prowadzi studia na tym kierunku. Jest to Gdańska Szkoła Wyższa.

Tryby Studiowania

Studia prowadzone są w systemie II stopniowym. Najpierw można uzyskać tytuł licencjata, a później uzupełnić wykształcenie na 2-letnich studiach magisterskich uzupełniających. UG oferuje studia w systemie dziennym oraz zaocznym. Zajęcia odbywają się w tygodniu lub podczas zjazdów sobota – niedziela (studia zaoczne).

Ceny

W tej chwili socjologię w formie zaocznej można studiować wyłącznie na Uniwersytecie Gdańskim. Według cennika semestr studiów to koszt 1900 złotych.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

Poniżej przedstawiamy zasady rekrutacji na studia stacjonarne wszystkich uczelni publicznych oferujących kierunek socjologia.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Gdański


Uczelnia UG


Perspektywy pracy

Pracę po socjologii można rozpocząć nie tylko jako pracownik naukowy czy badacz. Wielu absolwentów podejmuje zatrudnienie w działach HR dużych firm lub jako pracownicy socjalni, którzy na bieżąco monitorują sytuacje w społeczeństwie. To także bardzo dobry materiał na marketingowca i specjalisty ds. promocji, ponieważ jak nikt inny potrafi odczytywać aktualnie panujące trendy wśród różnych grup społecznych. Kierunek socjologia otwiera drzwi do wielu ścieżek kariery.

To nie jest kierunek dla Ciebie? Sprawdź Psychologia Gdańsk

Data publikacji: 08-07-2019