Znajdź swoje wymarzone studia w Gdańsku

2 uczelnie w Gdańsku - kierunek Socjologia

Adres: ul. Biskupia 24 B

80-875 Gdańsk

Tel.: (58) 305 08 89 | 305 08 12 | 305 08 11

E-mail.: gsw@gsw.gda.pl, rekrutacja@gsw.gda.pl

Galeria Gdańska Szkoła Wyższa (GSW)
Galeria Gdańska Szkoła Wyższa (GSW)

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Adres: ul. Bażyńskiego 8, budynek Rektoratu

80-308 Gdańsk

Tel.: 58 523 25 31, 523 25 32

E-mail.: rekrutacja@ug.edu.pl

www.ug.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki

Wydział Biologii (zobacz kierunki) Wydział Chemii (zobacz kierunki) Wydział Ekonomiczny (zobacz kierunki)
Wydział Filologiczny (zobacz kierunki) Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki (zobacz kierunki) Wydział Nauk Społecznych (zobacz kierunki)
Wydział Prawa i Administracji (zobacz kierunki) Wydział Zarządzania (zobacz kierunki) Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG I GUMED (zobacz kierunki)
Wydział Oceanografii i Geografii (zobacz kierunki) Wydział Historyczny (zobacz kierunki)

Studia na kierunku Socjologia w Gdańsku

Opis kierunku

Socjologia to dziedzina nauki zajmująca się funkcjonowaniem człowieka w społeczeństwie oraz zmianami w nim zachodzącymi. Socjolog bada min. reguły rządzącą daną grupą społeczną, procesami, które ją definiują czy ich kulturę. Jeśli jesteś urodzonym humanistą, osobą komunikatywną i otwartą na innych i tematyka ogólnospołeczna nie jest Ci obca, ten kierunek jest skrojony na miarę Twoich potrzeb.

Szukasz uczelni w Trójmieście? Sprawdź Studia Gdańsk

Liczba uczelni

W Trójmieście socjologię można studiować na Uniwersytecie Gdańskim. Inne publiczne uczelnie nie oferują tego kierunku. Wychodząc, naprzeciw zapotrzebowaniu studentów, uczelnia prywatna również prowadzi studia na tym kierunku. Jest to Gdańska Szkoła Wyższa.

Tryby Studiowania

Studia prowadzone są w systemie II stopniowym. Najpierw można uzyskać tytuł licencjata, a później uzupełnić wykształcenie na 2-letnich studiach magisterskich uzupełniających. UG oferuje studia w systemie dziennym oraz zaocznym. Zajęcia odbywają się w tygodniu lub podczas zjazdów sobota – niedziela (studia zaoczne).

Ceny

W tej chwili socjologię w formie zaocznej można studiować wyłącznie na Uniwersytecie Gdańskim. Według cennika semestr studiów to koszt 1900 złotych.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

Poniżej przedstawiamy zasady rekrutacji na studia stacjonarne wszystkich uczelni publicznych oferujących kierunek socjologia.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Gdański


Uczelnia UG


Perspektywy pracy

Pracę po socjologii można rozpocząć nie tylko jako pracownik naukowy czy badacz. Wielu absolwentów podejmuje zatrudnienie w działach HR dużych firm lub jako pracownicy socjalni, którzy na bieżąco monitorują sytuacje w społeczeństwie. To także bardzo dobry materiał na marketingowca i specjalisty ds. promocji, ponieważ jak nikt inny potrafi odczytywać aktualnie panujące trendy wśród różnych grup społecznych. Kierunek socjologia otwiera drzwi do wielu ścieżek kariery.

To nie jest kierunek dla Ciebie? Sprawdź Psychologia Gdańsk

Data publikacji: 08-07-2019