Uczelnie z kierunkiem Ekonomia w Gdańsku
Opis kierunku
Jeśli interesujesz się procesami zarządzania i gospodarką, przepływem kapitału, roli podmiotów gospodarczych czy występujących korelacjach między nimi to idealnym wyborem ścieżki edukacji będzie kierunek ekonomia.
Poszukujesz uczelni dla siebie? Sprawdź ofertę Uczelnie Gdańsk
Liczba uczelni
Jeśli wybierasz się na Ekonomię to zapraszamy do zapoznania się z ofertą najpopularniejszych trójmiejskich uczelni. Mowa tu o: Uniwersytecie Gdańskim, Uniwersytecie Morskim w Gdyni oraz Politechnice Gdańskiej. Nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby rozpocząć naukę na uczelni niepaństwowej. Kierunek dostępny jest na Sopockiej Szkole Wyższej czy Gdańskiej Szkole Wyższej, które są uznanymi markami edukacyjnymi na mapie Trójmiasta.
Tryby Studiowania
Studia I i II stopnia, po których uzyskać można tytuły licencjata lub magistra, prowadzone są w systemie stacjonarnym dziennym oraz zaocznym. Zajęcia odbywają się w tygodniu lub podczas zjazdów sobota – niedziela (studia zaoczne).
Ceny
W tej chwili ekonomie zaocznie można studiować na Uniwersytecie Gdańskim. Będzie to koszt 2 600 złotych za semestr nauki na tej znanej uczelni. W tej chwili nie ma dostępnego cennika usług edukacyjnych Politechniki Gdańskiej, dlatego też nie możemy podać pełnej opłaty za semestr. Koszt nie powinien znacznie odbiegać od tego na UG. Uniwersytet Morski kształci wyłącznie na studiach stacjonarnych.
Studia bezpłatne – zasady rekrutacji
Poniżej przedstawiamy zasady rekrutacji na studia stacjonarne wszystkich uczelni publicznych oferujących kierunek zarządzanie.
Zasady rekrutacji Uniwersytet Gdański

Zasady rekrutacji Politechnika Gdańska

Zasady rekrutacji Uniwersytet Morski w Gdyni

Uważasz, że ekonomia nie jest dla Ciebie? Sprawdź Studia Finanse w Gdańsku
Studia Ekonomiczne w Gdańsku, specjalizacje:
Ekonomia społeczna
Ekonomia społeczna to nie tylko wiedza ekonomiczna ale także umiejętności interpersonalne dotyczące współpracy czy przywództwa, a także techniki rozwiązywania problemów czy kwestie związane z wystąpieniami publicznymi. Oprócz tego student będzie miał możliwość poznania fachowej terminologii, a także nauczy się korzystania i rozsądnego gospodarowania pieniędzmi. Na kierunku ekonomia społeczna studentom przekazywana jest nowoczesna i zarazempraktyczna wiedza ekonomicznej. Duży nacisk kładziony jest na wykształcenie przedsiębiorczych i innowacyjnych postaw, warunkujących aktywność absolwentów na rynku pracy oraz w środowisku społecznym, a także w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.
Specjalizację prowadzi: Politechnika Gdańska Wydział Zarządzania
Ekonomia Menedżerska
Ten kierunek został przemyślany w taki sposób, aby osoba, która się kształci otrzymała najbardziej rzetelną wiedzę jaka jest możliwa. Na tego typu studiach, studenci spotykają na swojej drodze wiele przedmiotów: między innymi etykę biznesu czy psychologię. Student, który kończy specjalizację Ekonomia Menedżerska dysponuje bardzo szerokim wachlarzem umiejętności, między innymi z zakresu identyfikacji i formułowania problemów ekonomicznych.
Specjalizację prowadzi: Politechnika Gdańska Wydział Zarządzania
Ekonomia Międzynarodowa
Ekonomia Międzynarodowa to kierunek, który wyposaża absolwentów w wiedzę między innymi z zakresu funkcjonowania gospodarki otwartej w każdym aspekcie. W programie studiów bardzo duży nacisk kładziony jest na kształcenie nie tylko na zdobywanie wiedzy ale również na zdobywanie doświadczenia. Absolwent, który ukończył specjalizację będzie posiadał niezbędną wiedzę i umiejętności do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Nauka języków obcych, które również przewidziane są w programie studiów pozwoli na swobodne funkcjonowanie w europejskiej przestrzeni. Istotną kwestią jest również to, że w trakcie studiów kształtowana jest etyczna i społeczna odpowiedzialność zawodowa.
Specjalizację prowadzi: Politechnika Gdańska Wydział Zarządzania

Przykładowe przedmioty na studiach ekonomicznych w Gdańsku
Studia na kierunku ekonomia to propozycja dla osób, które doskonale odnajdują się w finansach, zarządzaniu oraz przedsiębiorczości. Bez względu na to, którą gdańską uczelnię wybierzemy, przedmioty nauczania będą dosyć zbliżone.
Predyspozycje do studiowania ekonomii
Ekonomia jest kierunkiem, który co roku leży w kręgu zainteresowania studentów, a na niektórych uczelniach jest nawet kilkunastu kandydatów na jedno miejsce. Jest to kierunek, który daje sporo pespektyw i możliwości, trzeba jednak pamiętać, że aby go studiować, konieczne są odpowiednie predyspozycje oraz cechy charakteru. Przyszli ekonomiści nie mogą mieć problemów z naukami ścisłymi, muszą mieć wrodzone zdolności do nauki matematyki, statystyki czy innych kierunków pokrewnych. Na studiach sporo jest zajęć teoretycznych, które wymagają przyswojenia sporej ilości wiedzy – dobra pamięć, systematyczność i skrupulatność również są cechami, które pożądane są zarówno w trakcie kształcenia, jak i w przyszłej pracy zawodowej.
Studenci ekonomii muszą być również odpowiedzialni, sumienni, bardzo dokładni. Przydaje się zdolność samodzielnego myślenia, logicznego wnioskowania, analizowania i wykorzystywania zdobytej wiedzy teoretycznej w praktyce. Przyszli ekonomiści muszą zdawać sobie sprawę, że ich przyszłe życie zawodowe będzie polegało na samodzielnej pracy przy komputerze z tabelkami, danymi oraz innymi informacjami, które wymagają wyciągania wniosków oraz tworzenia różnego rodzaju statystyk. Z pewnością nie jest to kierunek dla osób, które lubią być w ciągłym ruchu i są wyjątkowo aktywne. Praca w ekonomii wymaga również nieustannego dokształcania się, bycia na bieżąco z przepisami i aktami prawnymi oraz z tym, co dzieje się w gospodarce publicznej i prywatnej.

Perspektywy pracy po studiach ekonomicznych w Gdańsku
Po studiach ekonomicznych w Gdańsku absolwenci mają wiele możliwości zatrudnienia. Kierunek ten jest tak różnorodny i wszechstronny, że można po nim znaleźć zatrudnienie w wielu dziedzinach. Sporo zależy także od tego, na jaką specjalizację absolwent zdecydował się jeszcze w trakcie studiów. Do wyboru zwykle jest ich kilka – ekonomia międzynarodowa, ekonomia przedsiębiorstw, inwestycje i rachunkowość, ekonomia sektora publicznego. Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w urzędach, instytucjach i organizacjach, które nieustannie poszukują doświadczonych i wykształconych ekonomistów. Kogo nie interesuje urzędowa ścieżka kariery, może zdecydować się na pracę w banku, firmach zajmujących się doradztwem finansowym czy analizowaniem rynku. Zapotrzebowanie w tym sektorze jest naprawdę spore, daje więc wiele możliwości zawodowych. Dobrzy ekonomiści nie powinni mieć również problemu z zatrudnieniem w firmach o międzynarodowym zasięgu.
Ukończenie studiów ekonomicznych oraz zdobycie doświadczenia w konkretnym dziale ekonomii umożliwia również absolwentom zakładanie własnych firm. Ekonomiści doskonale radzą sobie w prowadzeniu biur rachunkowych, firm zajmujących się doradztwem finansowym czy inwestycyjnym, a także działalności związanych z różnego rodzaju ubezpieczeniami. Aby nieustannie rozwijać się zawodowo, warto jednak równolegle z pracą uzupełniać wykształcenie i zdobywać nowe kwalifikacje. Po studiach ekonomicznych w naszym kraju jest naprawdę sporo osób. Żeby być atrakcyjnym dla pracodawcy, trzeba zaoferować mu coś więcej niż tylko dyplom wyższej uczelni. Przydadzą się dodatkowe kursy i szkolenia, a także studia podyplomowe, które pogłębiają wiedzę w konkretnym, ścisłym temacie.
Data publikacji: 07-11-2019