Znajdź swoje wymarzone studia w Gdańsku

2 uczelnie w Gdańsku - kierunek Budownictwo

Adres: ul. Biskupia 24 B

80-875 Gdańsk

Tel.: (58) 305 08 89 | 305 08 12 | 305 08 11

E-mail.: gsw@gsw.gda.pl, rekrutacja@gsw.gda.pl

Galeria Gdańska Szkoła Wyższa (GSW) <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Gdańska Szkoła Wyższa (GSW) <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

spec. inżynieria budownictwa

Adres: ul. G. Narutowicza 11/12

80-233 Gdańsk

Tel.: 58 348-67-00

E-mail.: rekrutacja@pg.edu.pl

pg.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Budownictwo

Studia Budownictwo w Gdańsku

Planujesz studia na kierunku budownictwo? Marzysz o studiach w Zatoce Gdańskiej? Jeśli tak – dobrze trafiłeś! Sprawdź, na jakich uczelniach w Gdańsku możesz podjąć studia z zakresu budownictwa, a także co ciekawego czeka na studenta w tym mieście.

Zastanawiasz się nad podjęciem studiów z zakresu budownictwa? Pamiętaj, że niezbędna okaże się tu wiedza matematyczna, jak też ta dotycząca fizyki czy chemii. Stąd, będąc w szkole średniej i planując studia z budownictwa, warto przyłożyć się właśnie do tych przedmiotów.

Budownictwo to studia, które umożliwią Ci w przyszłości działania mające na celu wznoszenie lądowych i wodnych obiektów budowlanych, jak również przebudowywanie, modernizację oraz konserwację tych już istniejących. Jest to więc, jak widać, zadanie bardzo odpowiedzialne.

Uczelnie w Gdańsku, na których możesz studiować budownictwo

Budownictwo w Gdańsku możesz studiować na uczelni państwowej, czyli na Politechnice Gdańskiej. Kierunek pokrewny, czyli specjalność inżynieria budownictwa w obrębie kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, znajdziesz w ofercie prywatnej uczelni, jaką jest Gdańska Szkoła Wyższa.

Politechnika Gdańska, Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska, ul. G. Narutowicza 11/12, Gdańsk

Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej uruchomił studia Budownictwo w trybach stacjonarnym i niestacjonarnym. W obu przypadkach są to kierunki inżynieryjne (I stopnia), jak i magisterskie (II stopnia).

Gdańska Szkoła Wyższa,Gdańsk, ul. Wydmy 3

Gdańska Szkoła Wyższa to uczelnia prywatna, która nie oferuje kierunku budownictwo w ścisłym znaczeniu tego słowa, lecz specjalność inżynieria budownictwa na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji. Są to studia I stopnia inżynierskie w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym (weekendowym).

Jaki zawód można wykonywać, będąc absolwentem budownictwa?

Absolwent gdańskiego budownictwa z pewnością nie będzie narzekał na brak zatrudnienia. Wciąż jest to jeden z bardziej pożądanych kierunków studiów, a wysoko wykwalifikowani absolwenci budownictwa są doceniani przez pracodawców. Osoba, która ukończyła budownictwo może więc podjąć pracę u projektantów oraz wykonawców inwestycji dotyczących nie tylko budownictwa ogólnego, ale też wodnego czy inwentarskiego.

Nie są to oczywiście jedyne możliwości. Absolwent budownictwa znajdzie też zatrudnienie w administracji, jak i w jednostkach samorządu terytorialnego, szkolnictwie, placówkach naukowo-badawczych. Dodatkowo wiedza branżowa sprawia, że absolwentów budownictwa chętnie zatrudnia się w handlu materiałami budowlanymi.

Studia w Gdańsku – jakie atrakcje studenckie czekają na Ciebie?

Gdańsk, obok Spotu i Gdyni, należy do aglomeracji Trójmiejskiej. Już sam ten fakt przesądza o jego wyjątkowości i atrakcyjności dla studentów. Tu na pewno nie będziesz się nudzić! Czekają na Ciebie rozliczne miejsca do zabawy i imprez, takie jak na przykład słynny Monciak – sopocka ulica Bohaterów Monte Cassino. To oczywiście nie wszystko – nie brakuje tu bowiem dostępu do szeroko rozumianej kultury (kina, teatry, muzea) i sportu oraz znakomicie rozwiniętej turystyki.

Ile zapłacimy za wynajem mieszkania dla studenta w Gdańsku?

Gdańsk nie należy do najdroższych miast akademickich pod względem wynajmu, nie jest też jednak najtańszy. Najdroższą dzielnicą pod wynajem mieszkania dla studenta jest Śródmieście, gdzie za mieszkanie w sercu miasta zapłacimy ok. 1200 zł miesięcznie. W zamian za to mamy do dyspozycji wiele gdańskich atrakcji, w tym lokali gastronomicznych, pubów, barów, klubów i obiektów turystycznych, które stanowią malownicze zabytki.

Lektura branżowa dla amatorów budownictwa

Jeżeli już nie możesz doczekać się rozpoczęcia roku akademickiego i koniecznie chcesz poczuć atmosferę studiów z zakresu budownictwa, mamy dla Ciebie propozycję lektury branżowej. Sięgnij do „Budownictwa z technologią” – trzyczęściowego podręcznika autorstwa Krzysztofa Tauczyńskiego, doskonale znanego chyba wszystkim absolwentom tego kierunku. Życzymy udanej lektury i… rekrutacji!Autor: Joanna Litwin

Data publikacji: 16-11-2016