Reklama - Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu (WSAiB) im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni

Adres: ul. G. Narutowicza 11/12

80-233 Gdańsk

Tel.: 58 348-67-00

  • https://pg.edu.pl

Opis Uczelni - Politechnika Gdańska (PG)

POLITECHNIKA GDAŃSKA (PG)

Politechnika Gdańska to uczelnia badawcza, jedna z ośmiu polskich uczelni odnotowanych w prestiżowym Rankingu Szanghajhskim klasyfikującym najlepsze uczelnie na świecie oraz jedna z najbardziej popularnych szkół wyższych wśród kandydatów na studia. PG została uznana również najbardziej „zieloną” uczelnią w Polsce w rankingu UI GreenMetric, zajmując 134 miejsce na niemal 1000 szkół wyższych z całego świata. 

Wraz z Uniwersytetem Gdańskim i Gdańskim Uniwersytetem Medycznym PG tworzy od 2020 r. Związek Uczelni Fahrenheita by wspólnie budować czołową pozycję Gdańska, jako ośrodka akademickiego w Polsce i za granicą. Obecnie studiuje tu ponad 15 tysięcy studentów, którzy swoje pasje naukowe mogą rozwijać na ośmiu wydziałach, gdzie do wyboru mają 37 kierunków I i II stopnia.


Oferta edukacyjna - Politechnika Gdańska (PG)

Miejscem, gdzie współczesna nauka łączy się z praktyką inżynieryjną, jest Politechnika Gdańska (PG). Lokalizowana w malowniczej części Gdańska, jest jedną z najbardziej prestiżowych uczelni technicznych w Polsce, oferującą szeroki wachlarz kierunków studiów.

Oferta edukacyjna PG jest rozbudowana i zróżnicowana, pokrywając całość spektrum dziedzin technicznych. Studenci mogą tu rozpocząć naukę na kilkudziesięciu kierunkach, zarówno na studiach stacjonarnych, jak i niestacjonarnych. Wybrane kierunki to:

  • Informatyka,
  • Budownictwo,
  • Automatyka i Robotyka
  • Architektura,
  • Nawigacja.

Informatyka to jeden z najpopularniejszych obecnie kierunków. Politechnika Gdańska może pochwalić się nowoczesnym zapleczem badawczym, a studenci mają możliwość uczestniczenia w ciekawych projektach i stażach. Budownictwo cieszy się niezmienną popularnością - PG ma renomę jednego z czołowych miejsc kształcenia przyszłych inżynierów budownictwa w Polsce.

Inne popularne kierunki to Automatyka i Robotyka oraz Architektura. Pierwszy z nich to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku na specjalistów z obszaru robotyki. Drugi skierowany jest do osób pasjonujących się kreowaniem przestrzeni. W PG na Nawigacji kształci się najlepszych specjalistów w dziedzinie technologii morskich.

Uczelnie w okolicy z podobną ofertą edukacyjną - Politechnika Gdańska (PG)

Idąc śladami Politechniki Gdańskiej (PG), istotne jest, aby zwrócić uwagę na inne uczelnie w okolicy, które oferują podobną ofertę edukacyjną.

Pierwszą z nich jest Uniwersytet Gdański (UG). Podobnie jak PG, UG oferuje różnorodne kierunki techniczne, szczególnie w dziedzinie nauk ścisłych. Co więcej, UG znaną jest z innowacyjnej atmosfery oraz nowoczesnej infrastruktury naukowo-badawczej.

Drugim przykładem jest Politechnika Śląska (PŚ). Chociaż odległa geograficznie, oferuje podobny zakres kierunków studiów technicznych, z silnym ukierunkowaniem na innowacje i rozwój naukowy. Politechnika Śląska jest doskonałym wyborem dla studentów pragnących zdobyć solidne podstawy techniczne oraz wykreować swoją ścieżkę kariery w naukach technicznych.