Znajdź swoje wymarzone studia w Gdańsku

6 uczelni w Gdańsku - kierunek Informatyka

Adres: ul. Brzegi 55

80-045 Gdańsk

Tel.: 58 683-59-75

E-mail.: gdansk@pjwstk.edu.pl

Galeria Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (PJATK) - Wydział Zamiejscowy w Gdańsku

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Wydział Informatyki (zobacz kierunki)

Adres: ul. Pelplińska 7

80-335 Gdańsk

Tel.: 58 769 08 02, 58 769 08 03

E-mail.: rekrutacja@wsz.pl

Galeria Wyższa Szkoła Zdrowia (WSZ) w Gdańsku
Galeria Wyższa Szkoła Zdrowia (WSZ) w Gdańsku

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Adres: al. Grunwaldzka 238A

80-266 Gdańsk

Tel.: 58 522 75 19, 58 522 75 21

E-mail.: rekrut@wsb.gda.pl

www.wsb.gda.pl

Nasze wydziały/kierunki

Informatyka (zobacz specjalizacje) Finanse i rachunkowość (zobacz specjalizacje) Logistyka (zobacz specjalizacje)
Zarządzanie (zobacz specjalizacje) Turystyka i rekreacja (zobacz specjalizacje) Bezpieczeństwo Wewnętrzne (zobacz specjalizacje)
Pedagogika (zobacz specjalizacje) Prawo w biznesie (zobacz specjalizacje) Filologia (zobacz specjalizacje)
Psychologia w biznesie (zobacz specjalizacje) Informatyka inżynierska (zobacz specjalizacje) Inżynieria zarządzania nowość!
Stosunki międzynarodowe (zobacz specjalizacje)

Adres: ul. Bażyńskiego 8, budynek Rektoratu

80-308 Gdańsk

Tel.: 58 523 25 31, 523 25 32

E-mail.: rekrutacja@ug.edu.pl

www.ug.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki

Wydział Biologii (zobacz kierunki) Wydział Chemii (zobacz kierunki) Wydział Ekonomiczny (zobacz kierunki)
Wydział Filologiczny (zobacz kierunki) Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki (zobacz kierunki) Wydział Nauk Społecznych (zobacz kierunki)
Wydział Prawa i Administracji (zobacz kierunki) Wydział Zarządzania (zobacz kierunki) Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG I GUMED (zobacz kierunki)
Wydział Oceanografii i Geografii (zobacz kierunki) Wydział Historyczny (zobacz kierunki)

Adres: ul. G. Narutowicza 11/12

80-233 Gdańsk

Tel.: 58 348-67-00

E-mail.: rekrutacja@pg.gda.pl

www.pg.edu.pl www.facebook.pl/politechnikagdanska

Nasze wydziały/kierunki

Wydział Architektury (zobacz kierunki) Wydział Chemiczny (zobacz kierunki) Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki (zobacz kierunki)
Wydział Elektrotechniki i Automatyki (zobacz kierunki) Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej (zobacz kierunki) Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska (zobacz kierunki)
Wydział Mechaniczny (zobacz kierunki) Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa (zobacz kierunki) Wydział Zarządzania i Ekonomii (zobacz kierunki)

Filmy - Informatyka

Informatyka - kierunek przyszłości?

Dlaczego warto studiować informatykę

Uczelnie z kierunkiem Informatyka w Gdańsku

Opis kierunku

W obecnym świecie każda branża i nauka korzysta z dobrodziejstw infrastruktury komputerowej. Obsługa sieci, tworzenie baz danych czy stron internetowych to coraz częstsze zadania stawiane przed pracownikami firm czy urzędów. Solidną porcję wiedzy zdobyć można na studiach informatycznych.

Zobacz uczelnie wyższe w Gdańsku. Sprawdź Studia Gdańsk

Liczba uczelni

Informatykę można studiować na 4 uczelniach publicznych w Trójmieście. Naukę na tym kierunku można podjąć na Uniwersytecie Gdańskim, Politechnice Gdańskiej, Uniwersytecie Morskim w Gdyni oraz Akademii Marynarki Wojennej. Po ukończeniu studiów można uzyskać tytuł inżyniera bądź licencjata.

Tryby Studiowania

Studia stacjonarne na uczelniach państwowych są bezpłatne. Wszystkie uczelnie, poza Akademią Morską, oferują studia niestacjonarne w formie zaocznej. Po ukończeniu studiów można otrzymać dyplom inżynierski lub licencjata.

Ceny

Studia niestacjonarne zaoczne na Uniwersytecie Gdański kosztują 3 000 złotych za semestr. Podobnie kształtują się opłaty na Politechnice Gdańskiej - 2 950 złotych. Za studia na Akademii Marynarki Wojennej trzeba zapłacić 3 600 semestr.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

Zasady rekrutacji Uniwersytet Gdański

Bioinformatyka


Uczelnia UG


Informatyka

Uczelnia UG


Informatyka I ekonometria

Uczelnia UG


Zasady rekrutacji Politechnika Gdańska


Uczelnia PG” style=


Uczelnia PG


Uczelnia PG


Uczelnia PG


Uczelnia PG


Zasady rekrutacji Uniwersytet Morski

Uczelnia PG


Uczelnia PG


Uczelnia PG


Zasady rekrutacji Akademia Marynarki Wojennej

AMW


Perspektywy pracy

Absolwenci informatyki poszukiwani są na rynku pracy już od dawna. Dzieje się tak praktycznie w każdym dziale gospodarki. Po ukończeniu przygotowywania pedagogicznego można prowadzić zajęcia w różnych typach szkół. W sektorze prywatnym jest wiele dostępnych ofert: administrator baz danych, projektant sieci IT czy stron internetowych. Wszystko zależy od wybranej specjalizacji.

Szukasz kierunku związanego z psychologia? Zobacz gdzie studiować studia elektrotechnika w Gdańsku

Studia informatyczne w Gdańsku, specjalizacje:

Tworzenie aplikacji

Nowe aplikacje, powstają teraz każdego dnia, dlatego ta specjalizacja cieszy się dużą popularnością. Uczelnie Wyższe, które oferują ten kierunek wśród omawianych zagadnień mają między innymi: rozproszone, architektury wykorzystujące symetryczne modele komunikacji, czy używane w zastosowaniach webowych techniki programowania równoległego. Na specjalizacji studenci, mają możliwość bliższego zapoznania się z możliwościami, jakie oferują współczesne systemy baz danych. Poza bazami relacyjnymi, w programie jest również bliższe zapoznanie się bazami typu NoSQL.
Specjalizację prowadzi: Politechnika Gdańska oraz Polsko – Japońska Szkoła Technik Komputerowych w Gdańsku.

Projektowanie systemów komputerowych

Projektowanie systemów komputerowych zapewnia studentowi, kompleksowe kształcenie specjalistyczne w zakresie projektowania i wdrażania systemów informatycznych w różnych środowiskach. Dzięki zdobytej wiedzy potrafi ją wykorzystać z najnowszymi technologiami informatycznymi. Absolwenci tej specjalności bardzo łatwo znajdują pracę oraz bez problemu już w czasie studiów mają możliwość rozpoczęcia pracy w zespołach naukowo-badawczych i kołach naukowych.
Specjalizację prowadzi: Politechnika Gdańska oraz Polsko – Japońska Szkoła Technik Komputerowych w Gdańsku.

Bezpieczeństwo systemów informatycznych

Studia na tym kierunku pozwolą dowiedzieć się między innymi jak opracowywać i projektować politykę bezpieczeństwa systemów informatycznych, jak wdrażać rozwiązania w zakresie chociażby podpisu elektronicznego i infrastruktury klucza publicznego. Student dowie się jak zabezpieczać aplikacje użytkowe czy sieci komputerowe, oraz zdobędzie umiejętność opracowania procedur bezpieczeństwa danych. W programie są także inne zagadnienia. Między innymi: tworzenie bezpiecznego oprogramowania oraz zarządzanie bezpieczeństwem informatycznym.
Specjalizację prowadzi: WSB w Gdańsku

Front-end development

Na tym kierunku student otrzymuje kompletną i sprawdzoną wiedzę, która pozwoli mu osiągnąć stanowisko Frontend Developera. Na tym kierunku nie uczy się studentów używania HTML-a, lecz używa się go i dodatkowo rozwija, stosując poznane wzorce projektowe i architektury między innymi największych aplikacji i witryn dostępnych w sieci.
Specjalizację prowadzi: WSB w Gdańsku

Programowanie

Studiując tę specjalizację, student ma możliwość poznać tajniki współczesnego projektowania, które uwzględniają wszystkie podstawowe zagadnienia. Wśród nich znajdziemy: formę pisania programów, tworzenie aplikacji, bazy danych czy grafika komputerowa. W programie jest również nauka najważniejszych języków i paradygmatów programowania oraz zapoznanie się z katalogiem i możliwościami wykorzystania narzędzi CASE.
Specjalizację prowadzi: WSB w Gdańsku


Data publikacji: 10-04-2019