Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (PJATK) - Filia w Gdańsku
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (PJATK) - Filia w Gdańsku
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (PJATK) - Filia w Gdańsku
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (PJATK) - Filia w Gdańsku
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (PJATK) - Filia w Gdańsku
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (PJATK) - Filia w Gdańsku
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (PJATK) - Filia w Gdańsku
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (PJATK) - Filia w Gdańsku
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (PJATK) - Filia w Gdańsku
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (PJATK) - Filia w Gdańsku
Logo Akademia Leona Koźmińskiego

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (PJATK) - Filia w Gdańsku

Adres: ul. Targ Drzewny 9/11

80-894 Gdańsk

TEL. (+48) 798 941 974

Oferta edukacyjna - Studia I stopnia

Studia licencjackie

Studia Inżynierskie

Lista wydziałów/kierunków

Wydział Informatyki (zobacz kierunki)

Oferta edukacyjna - Studia II stopnia

Studia magisterskie uzupełniające

Filmy - Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (PJATK) - Filia w Gdańsku

Galeria ZDJĘĆ

Wydział Zamiejscowy Informatyki PJATK w Gdańsku - Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (PJATK) - Filia w Gdańsku

POLSKO-JAPOŃSKA AKADEMIA TECHNIK KOMPUTEROWYCH (PJATK) W GDAŃSKU- WYDZIAŁ INFORMATYKI, WYDZIAŁ SZTUKI NOWYCH MEDIÓW

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (PJATK)
istnieje z sukcesem na rynku od 25 lat. To jedna z najwyżej ocenianych uczelni w kraju pod kątem jakości nauczania. Wyróżniania jest przez studentów, pracodawców i media. Gdański oddział Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych oferuje studia pierwszego stopnia na dwóch wydziałach: Informatyka i Sztuka Nowych Mediów.

Program kształcenia na naszej Uczelni jest dostosowany do wymogów i oczekiwań rynku pracy oraz standardów kształcenia w Unii Europejskiej i postępu w dziedzinie zastosowań technik komputerowych. Naszym atutem jest przede wszystkim praktyczne kształcenie umiejętności. Dzięki temu studenci i absolwenci nie mają problemu ze znalezieniem pracy i są wysoko oceniani przez pracodawców.

Absolwenci Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych należą do najlepiej zarabiających młodych specjalistów. Szczegółowe dane znajdują się na stronie: http://ela.nauka.gov.pl w zakładce Rankingi.

PJATK Gdańsk oferuje swoim studentom doskonałe warunki do studiowania w małych grupach, indywidualne stanowiska komputerowe dla każdego studenta, możliwość samodzielnej pracy w pracowniach komputerowych również poza godzinami zajęć.

Studenci naszej Akademii mogą bezpłatnie uczestniczyć w kursie języka japońskiego.

Wydział Informatyki, kierunek Informatyka
:

Kierunek informatyka realizowany jest w ramach studiów inżynierskich pierwszego stopnia, które kończą się uzyskaniem tytułu inżyniera. Kształcenie skupia się na praktyce IT i na wyposażeniu studentów w szereg przydatnych umiejętności. W ramach kierunku do wyboru jest kilka specjalizacji: bazy danych, grafika i multimedia, inżynieria gier komputerowych, aplikacje internetowe, sieci komputerowe, inżynieria oprogramowania oraz sztuczna inteligencja. Studia odbywają się we współpracy z podmiotami biznesowymi, w których studenci mają możliwość odbywania szkoleń, praktyk i stażów zawodowych. Oprócz kierunku informatyka, na Wydziale Informatyki do wyboru jest ponad 30 różnych szkoleń informatycznych, które zwiększają umiejętności i kompetencje pracowników IT, a co za tym idzie – także ich możliwości zawodowe.

Wydział Sztuki Nowych Mediów, kierunek Grafika:

Studia graficzne na Wydziale Sztuki Nowych mediów to trzyletnie kształcenie licencjackie, których celem jest nauka wykorzystania nowoczesnych technik komputerowych w projektowaniu graficznym. W trakcie kształcenia studenci zdobywają wiedzę i kompetencje w zakresie projektowania graficznego, projektowania gier komputerowych, stron internetowych, animacji, tworzenia interfejsów użytkownika, fotografii, a także projektowania przestrzennego 3D.

Ciekawą propozycją są również zajęcia z kaligrafii, między innymi z kaligrafii japońskiej. Absolwenci studiów graficznych są świetnie przygotowanymi artystami, twórczymi i kreatywnymi, ale również potrafiącymi w pełni wykorzystywać nowoczesne narzędzia i zaawansowane technologie komputerowe i aplikacje. Osoby, które chcą dostać się na kierunek grafika, mogą skorzystać z oferty kursów przygotowujących z rysunku, kompozycji i malarstwa.
Uczelnia prowadzi kursy przygotowujące na kierunek Grafika z zakresu rysunku, malarstwa i kompozycji (więcej informacji na stronie: www.gdansk.pja.edu.pl/kursrysunku).


Studia podyplomowe Projektowanie Graficzne

Studia podyplomowe na kierunku projektowanie graficzne przygotowują studentów do wszystkich etapów tworzenia komunikacji wizualnej, a także do samodzielnej pracy i podejmowania świadomych, indywidualnych decyzji w zakresie projektowania. Studia są skierowane do osób posiadających wyższe wykształcenie, które chcą poszerzyć swoje umiejętności w zakresie projektowania graficznego i szeroko pojętej sztuki reklamy.

Studia łączą fachową wiedzę projektową z informacjami na temat estetyki, sztuki, ale też percepcji informacji wizualnej z wykorzystania mediów cyfrowych w procesie kreacji.

Studia adresowane są do osób z wyższym wykształceniem (minimum licencjat) specjalizujących się w grafice użytkowej, zainteresowanych projektowaniem graficznym i szeroko pojętą sztuką reklamy. Kandydaci to osoby działające w promocji, marketingu, public relations, wydawnictwach, agencjach reklamowych, mediach, instytucjach powiązanych z mediami, architekturze, wzornictwie oraz telewizji.


Dla studentów - Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (PJATK) - Filia w Gdańsku

Języki obce

Nauka języka angielskiego w PJATK dostosowana jest do stopnia znajomości języka z jakim studenci rozpoczynają studia. Największy nacisk położony jest na naukę Business English - poza zagadnieniami gramatyki, studenci rozwijają umiejętności przydatne w środowisku pracy, np.: przygotowanie i wygłoszenie profesjonalnej prezentacji czy napisanie dobrego CV. Kurs języka angielskiego na studiach dziennych trwa 4 godz. tygodniowo, natomiast w trybie zaocznym 2 godz. podczas każdego zjazdu. Lektorat trwa przez cały okres studiów. Pod koniec studiów, studenci mogą przystąpić do zewnętrznego egzaminu Spoken English for Industry and Commerce (SEFIC) organizowanego w PJATK przez LCCI IQ - Londyńską Izbę Przemysłowo-Handlową. 

Praktyki 

Studenci Informatyki zobowiązani są do odbycia ośmiotygodniowych praktyk studenckich. Zaliczenie praktyk jest warunkiem uzyskania dyplomu. W celu ułatwienia studentom znalezienia interesujących ofert opracowany został portal praktyk. Praktyki są bezpłatne, a pracodawca nie ponosi żadnych kosztów związanych z ich przebiegiem. Niektóre firmy decydują się jednak płacić praktykantom lub proponują podpisanie umowy o prace. 

Koła Naukowe

Poza zajęciami nasze studentki i nasi studenci mogą dołączyć do licznych kół naukowych. Jest to doskonałe miejsce do zdobywania dodatkowej wiedzy i umiejętności zgodnych z Waszymi zainteresowaniami.

Koła naukowe aktywnie realizują autorskie projekty, popularyzują działalność badawczą i dają możliwość prezentacji swoich osiągnięć w kraju i za granicą poprzez udział w konkursach, konferencjach itp. Podczas codziennych zmagań wspiera je szerokie grono wykwalifikowanej kadry naukowej. 

Więcej informacji na stronie internetowej uczelni (https://gdansk.pja.edu.pl/w- pjatk/kola-naukowe/


Kontakt - Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (PJATK) - Filia w Gdańsku

Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych - Filia w Gdańsku

Wydział Informatyki

ul. Targ Drzewny 9/11, 80-894 Gdańsk
tel. (+48) 798 941 974
mail: gdansk@pja.edu.pl

Wydział Sztuki Nowych Mediów

ul. Brzegi 55, 80-045 Gdańsk
tel. (+48) 516 453 994

Media społecznościowe:

https://facebook.com/PjatkGdansk
https://instagram.com/pjatkgdansk
https://www.youtube.com/@pjatkgdansk