Adres: Targ Węglowy 6

80-836 Gdańsk

Tel.: 58 301 28 01

 • https://asp.gda.pl

Oferta edukacyjna - Studia I stopnia

Studia licencjackie

Lista wydziałów/kierunków

Fotografia, I stopnia

Oferta edukacyjna - Studia jednolite magisterskie

Studia magisterskie

Lista wydziałów/kierunków

Grafika, jednolite magisterskie

Opis Uczelni - Akademia Sztuk Pięknych (ASP) w Gdańsku

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Największa akademia artystyczna na Pomorzu, której historia sięga 1945r., kiedy w Sopocie utworzono Państwowy Instytut Sztuk Plastycznych – pierwszą tego typu uczelnię w regionie. W późniejszym okresie uczelnia zyskuje nową nazwę i zaczyna funkcjonować jako Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Gdańsku.

Wraz z rosnącym zainteresowaniem i zwiększającą się liczbą studentów, w 1968r. pomorska szkołą wyższa przenosi się z Sopotu, a siedzibą uczelni staje się odbudowana Wielka Zbrojownia – zabytkowy budynek w samym sercu historycznej części Gdańska.

W 1996r. uczelni nadano status Akademii Sztuk Pięknych. Gdańska akademia kształci artystów i twórców sztuki cenionych na arenie międzynarodowej. Nowoczesne techniki artystyczne i metody projektowania przekazywane są studentom przez utytułowanych i doświadczonych wykładowców. Uczelnia oferuje studentom możliwość rozpoczęcia studiów licencjackich i magisterskich, a także podyplomowych studiów doktoranckich w dziedzinie sztuki. Dzięki międzynarodowym umowom kooperacyjnym, uczelnia prowadzi wymianę studentów w krajach europejskich, Turcji, Azerbejdżanie czy Hong Kongu.

AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH W GDAŃSKU:

 • Największa w Polsce północnej publiczna uczelnia artystyczna o prawie 80-letniej tradycji.
 • Obecnie na ASP w Gdańsku studiuje około 1000 studentów na kierunkach licencjackich i magisterskich: Architektura Wnętrz, Architektura Przestrzeni Kulturowych, Fotografia, Grafika projektowa i Artystyczna, Intermedia, Malarstwo, Rzeźba, Wzornictwo.
 • Na Akademii pracuje ponad 150 nauczycieli akademickich, którzy mają szerokie doświadczenie i dokonania w dziedzinach artystycznych i projektowych.
 • Akademia jest zlokalizowana w ścisłym centrum historycznym Gdańska w zabytkowych budynkach (Wielka Zbrojownia, Baszta Słomiana, Dom Angielski, Mała Zbrojownia).
 • W grudniu 2015 roku nastąpiło otwarcie Zbrojowni Sztuki na parterze Wielkiej Zbrojowni, w ramach której ASP w Gdańsku prezentuje ofertę kulturalną w postaci wystaw, warsztatów, wykładów, debat, konferencji oraz wydarzeń specjalnych. Projekt Zbrojownia Sztuki jest rozwinięciem działalności kulturalnej ASP w Gdańsku.


WŚRÓD NAJWAŻNIEJSZYCH IMPREZ ORGANIZOWANYCH CYKLICZNIE WARTO WYMIENIĆ:

 • Ogólnopolską Wystawę Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych,
 • Międzynarodowe Warsztaty Odlewnicze,
 • Ogólnopolskie Spotkanie Wzornictwa „Młody człowiek i morze”,
 • Noc Muzeów,
 • Art’em All w Stoczni Gdańskiej,
 • Warsztaty dla dzieci i dorosłych w Patio ASP,
 • Uczelnia prowadzi wiele kooperacji partnerskich. Umowy o wymianie w ramach programu Erasmus zostały podpisane z 50 uczelniami w Europie i Turcji. Poza Europą ASP w Gdańsku prowadzi wymianę min. Izraelem, Gruzją, czy z Hong Kong Design Institute, Azerbejdżańskim Państwowym Uniwersytetem Kultury i Sztuki. Lokalnie uczelnia podejmuje kooperacje z kluczowymi instytucjami kultury w regionie, konsulatami oraz środowiskiem biznesowym.


Oferta edukacyjna - Akademia Sztuk Pięknych (ASP) w Gdańsku

Akademia Sztuk Pięknych (ASP) w Gdańsku to przodująca polska uczelnia artystyczna oferująca bogatą ofertę edukacyjną. Znajduje się w Gdańsku, znanym z bogatej historii i kulturalnej różnorodności.

Edukacja na ASP opiera się na indywidualnym podejściu do studenta, skupiając się na rozwijaniu jego własnych, unikalnych umiejętności. Uczelnia oferuje studia na wielu kierunkach, między innymi:

 • Malarstwo,
 • Rzeźba,
 • Design,
 • Akademia Mody,
 • Architektura i Wzornictwo.
Kierunki te są prowadzone zarówno na studiach licencjackich, jak i magisterskich.

ASP w Gdańsku ma zaszczyt posiadać wysoko wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną. Młodzi artyści mają możliwość nauki i rozwoju pod okiem doświadczonych mistrzów sztuki. Dodatkowo, uczelnia oferuje międzynarodowe programy wymiany, takie jak Erasmus+, co umożliwia studentom zdobywanie doświadczeń w najbardziej prestiżowych uczelniach artystycznych na świecie.

Co więcej, uczelnia dysponuje nowoczesną infrastrukturą, w tym profesjonalnymi pracowniami, galeriami i atelier. ASP w Gdańsku to przestrzeń, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością, a sztuka jest codziennym doświadczeniem.

Uczelnie w okolicy z podobną ofertą edukacyjną - Akademia Sztuk Pięknych (ASP) w Gdańsku

Sercem kultury i sztuki Trójmiasta jest niewątpliwie Akademia Sztuk Pięknych (ASP) w Gdańsku. Mając ponad setkę lat tradycji, jest jednym z najstarszych i najbardziej cenionych miejsc edukacji artystycznej w Polsce.

ASP w Gdańsku oferuje kierunki takie jak: malarstwo, rzeźba, grafika, projektowanie wnętrz, projektowanie graficzne czy fotografię. Wyjątkowy zestaw programów uzyskał uznanie i stał się inspiracją dla szkół artystycznych w całej Polsce.

W okolicach Gdańska, uczelnie z podobną ofertą kierunków to Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu i Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie. Obie uczelnie skupiają się na edukacji artystycznej z podobną ofertą kierunkową, jednak każda z nich posiada własny, unikalny profil uczenia.

Nie możemy zapomnieć o Wydziale Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Szczecińskiego oraz o Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie działają kolejne prestiżowe instytucje z zakresu sztuki. Bez względu na to, gdzie student się kieruje, każda z tych szkół to potężna platforma dla twórców przyszłości.

Gdziekolwiek uczniowie zdecydują się studiować, z pewnością znajdą wzdłuż wybrzeża liczne instytucje zainteresowane ich talentem.