Znajdź swoje wymarzone studia w Gdańsku

Chcesz zacząć samodzielną naukę angielskiego – zobacz, od czego zacząć i jakich błędów unikać

Chcesz zacząć samodzielną naukę angielskiego – zobacz, od czego zacząć i jakich błędów unikać

Planujesz rozpocząć samodzielną naukę angielskiego, ale nie do końca wiesz, od czego zacząć? Masz już za sobą nieudane próby, a może po raz pierwszy zabierasz się do nauki i marzysz o tym, by przebiegła ona efektywnie? Poznaj metodę nauki, która działa i szybko pozwoli Ci dostrzegać efekty. Naucz się komunikować po angielsku szybciej, niż myślisz.

Samodzielna nauka angielskiego:

  • Sięgnij po metodę samodzielnej nauki angielskiego, która działa
  • Poznaj przydatne sugestie, które ułatwią samodzielną naukę angielskiego
  • Dowiedz się, jakich błędów się wyzbywać, by nauka języka była efektywna

Samodzielna nauka angielskiego – wybierz odpowiednią metodę nauki

Samodzielna nauka angielskiego okaże się skuteczna wtedy, gdy wybierzesz odpowiednią metodę uczenia się. Dzięki temu dostrzeżesz szybko efekty swojej pracy, co zmotywuje Cię do dalszej nauki. Takim sposobem jest metoda Aktywny Angielski przygotowana przez Szybka Nauka Pro.

Aktywny Angielski opracowany przez Szybka Nauka Pro to sposób na to, by po 100 godzinach samodzielnej nauki komunikować się płynnie po angielsku. Szybka Nauka Pro proponuje metodę, która opiera się na wykorzystaniu 1000 najważniejszych słów pojawiających się w 75% tekstów pisanych oraz 82% konwersacji. Ponadto pozwala przyswoić 6 najważniejszych czasów wykorzystywanych w 99% konwersacji. Przede wszystkim metoda ta skupia się na mówieniu oraz słuchaniu i to te umiejętności pozwala rozwijać w największym stopniu.

Metoda Aktywny Angielski to cztery podstawowe filary. Pierwszym jest pozytywna psychologia, a więc dawka motywacji potrzebnej każdemu uczniowi już od pierwszej lekcji. Dzięki niej postęp w nauce stanie się przyjemnością. Drugim filarem jest wspomniany wcześniej nacisk położony na mówienie. Zamiast godzin spędzonych nad podręcznikiem i listami słówek, otrzymasz możliwość uczestniczenia w praktycznych treningach rozwijających umiejętności językowe. Trzecim filarem jest prosta gramatyka. Bez zakuwania na pamięć, a z poznawaniem języka ze zrozumieniem. I filar czwarty, a więc proste słownictwo. Poznasz zagadnienia dotyczące pieniędzy, wakacji, zdrowia, czasu, jedzenia czy kierunków, a więc kwestii, które przydadzą Ci się w codziennej komunikacji po angielsku.

Samodzielna nauka języka – o tym nie zapominaj

Chcesz wiedzieć, jak samodzielna nauka języka może przynieść zakładane efekty? Poznaj przydatne sugestie, które pomogą Ci uczyć się efektywnie: https://szybkanauka.pro/samodzielna-nauka-angielskiego/.

Po pierwsze, ucz się aktywnie. To oznacza pełne zaangażowanie w naukę w czasie każdego treningu. Po drugie, mów głośno i wyraźnie podczas nauki. Nie wystarczy czytać zagadnień z podręcznika, a właśnie wypowiadać sentencje na głos. Po trzecie, skup się na nauce ze słuchu, nie z notatek. Notatki są nie tylko nużące, ale i nie przyniosą takiego efektu, jak trening mówienia. Po czwarte – zanim sięgniesz po skomplikowane materiały, skup się na podstawach.

Kolejną zasadą jest to, by uczyć się w swoim tempie i nie porównywać się do innych. Każdy ma własne tempo przyswajania, a porównywanie się bywa demotywujące. Pamiętaj również, by rozluźnić się i nie przejmować – nauka ma być frajdą! Skup się także na tym, by uczyć się logicznie i intuicyjnie, korzystaj ze skojarzeń i innych metod, które pozwolą Ci zapamiętać dany materiał. Utrzymuj kontakt z językiem angielskim również poza treningami – szukaj okazji, by np. słuchać angielskich lektorów. I wreszcie – rozszerz kurs także o własne słowa, które Cię interesują i myśl po angielsku. Te wszystkie triki pomogą Ci rozwijać swoje umiejętności językowe.

Tych błędów nie popełniaj – nauka języka angielskiego, która przynosi efekty

Choć każdy popełnia błędy, to tych trzech staraj się unikać, by zadbać o rozwój językowych umiejętności. Po pierwsze, wyzbywaj się kalek językowych. Transfer języka, potocznie określany kalką językową, to tłumaczenie słowo po słowie zdań w języku polskim na język angielski. W niektórych przypadkach przynosi to efekty, w wielu skutkuje popełnianiem błędów.

Drugim rodzajem błędu jest stosowanie we wszystkich miejscach reguł, które udało Ci się poznać na wcześniejszym etapie nauki. Zamiast w każdym miejscu stosować daną regułę, skup się na zrozumieniu jej i wykorzystywaniu w poprawny sposób. Trzecim błędem są natomiast stare nawyki. Staraj się rozwijać i poznawać nowe konstrukcje, zamiast popełniać wciąż te same pomyłki, a zobaczysz efekt swojej pracy.

Data publikacji: 02-11-2022