Znajdź swoje wymarzone studia w Gdańsku

III Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna na Wydziale Ekonomicznym UG

III Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna na Wydziale Ekonomicznym UG

Już 5 kwietnia na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się finał trzeciej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Olimpiada sfinansowana została przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Uczestnicy walczą o ,strong>indeks Wydziału Ekonomicznego UG oraz atrakcyjne nagrody. Sponsorem nagrody głównej jest DCT Gdańsk S.A., a nagród dla laureatów drugiego i trzeciego miejsca Instytut Konfucjusza przy Uniwersytecie Gdańskim.

Kiedy: 5 kwietnia 2019, finał: godz. 10:30, ogłoszenie wyników: godz. 13:00

Miejsce: Wydział Ekonomiczny UG, Sopot, ul. Armii Krajowej 119/212, aula D


W finale wystąpi 75 finalistów wyłonionych spośród 4,6 tysiąca uczestników. Od 10 października 2018 roku przeprowadzono 2 etapy: szkolny i okręgowy. W takcie ich trwania uczniowie rozwiązywali zadania i odpowiadali na pytania związane z branżą TSL. Zadania przygotowywałogrono wybitnych naukowców i praktyków w zakresie funkcjonowania sektora transportu, spedycji i logistyki - wykładowców Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego oraz przedstawicieli największych firm z tej branży z Trójmiasta.

Uczestnicy mogą wygrać indeksu na kierunkach ekonomia i międzynarodowe stosunki gospodarcze oraz nagrody rzeczowe. W programie zawodów przewidziane są też wizyty studyjne w Porcie Morskim Gdańsk, Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy oraz zwiedzanie Gdańska.

– To trzecia – rekordowa pod względem liczby uczestników – edycja Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej. Wydarzenie przyciąga coraz więcej szkół i uczniów z całej Polski. Finał, na Wydziale Ekonomicznym w Sopocie będzie gościł aż 75 z nich. Tradycyjnie już wspierani jesteśmy przez podmioty z branży, w tym roku nagrodę główną ufundował DCT, a drugą i trzecią Instytut Konfucjusza. Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego, na którym silnie reprezentowany jest nurt badań związanych z problematyką Olimpiady, przygotował, oprócz nagród, także indeksy dla laureatów konkursu. Konkurs ma charakter ogólnopolski i powinien przyczynić się do zachęcenia uczniów kończących edukację ponadgimnazjalną do wyboru ścieżki rozwoju edukacyjnego i później zawodowego do której przygotować mogą studia na Wydziale. – tłumaczy dr hab. Przemysław Borkowski, prof. nadzw., Prodziekan ds. nauki Wydziału Ekonomicznego UG i Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego III Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej.

Informacje o Wydziale Ekonomicznym

Na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego studenci mogą kształcić się na kierunkach: ekonomia, międzynarodowe stosunki gospodarcze (w tym: anglojęzyczna specjalność international business), biznes chemiczny oraz biznes i technologia ekologiczna. Na drugim roku studiów studenci wybierają profil kształcenia w ramach 20 specjalności studiów, zapewniających nowoczesne kwalifikacje poszukiwane na rynku pracy. Obecnie na Wydziale Ekonomicznym studiuje łącznie ponad trzy tysiące studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, słuchaczy studiów podyplomowych oraz doktorantów, kadra naukowo-dydaktyczna liczy ponad 130 nauczycieli akademickich.

DCT Gdansk S.A. (Deepwater Container Terminal Gdansk) to największy i najszybciej rozwijający się terminal kontenerowy na Morzu Bałtyckim. Jedyny terminal głębokowodny w rejonie Morza Bałtyckiego z bezpośrednimi zawinięciami z Dalekiego Wschodu. Terminal jest bardzo dobrze skomunikowany z zapleczem lądowym i ma zdolność przeładunkową 3 tysięcy TEU.

Instytut Konfucjusza działa na rzecz propagowania języka chińskiego i chińskiej kultury, organizuje wykłady i seminaria naukowe. Jednym z pól działania Instytutu Konfucjusza przy Uniwersytecie Gdańskim jest współpraca z podmiotami polskimi w zakresie propagowania idei BRI (the Belt and Road Initiative).

Data publikacji: 03-04-2019

Aktualności z Gdańska