Znajdź swoje wymarzone studia w Gdańsku

1 uczelnia w Gdańsku - kierunek Stosunki Międzynarodowe

Adres: al. Grunwaldzka 238A

80-266 Gdańsk

Tel.: 58 522 75 19/21

E-mail.: rekrut@wsb.gda.pl

www.merito.pl/gdansk/

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Stosunki międzynarodowe
Galeria Uniwersytet Pomorski w Słupsku
Galeria Uniwersytet Pomorski w Słupsku

Adres: ul. Bohaterów Westerplatte 64

76-200 Słupsk

Tel.: +48 59 84 05 950, +48 533 348 390 (PL, EN), +48 607 927 430 (RU, UA)

E-mail.: rekrutacja@apsl.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Stosunki Międzynarodowe Zobacz więcej

Stosunki Międzynarodowe w Gdańsku

Planujesz studia w Gdańsku na kierunku stosunki międzynarodowe? Jeśli tak – sprawdź, jakie uczelnie prowadzą ten kierunek, jakie daje on możliwości oraz jakie atrakcje czekają na studenta w Gdańsku!

Zdarza Ci się z wypiekami na twarzy śledzić wiadomości ze świata? Interesują Cię bieżące wydarzenia polityczne, gospodarcze i ekonomiczne w kraju i za granicą? Starasz się analizować przyczyny zmian i wydarzeń polityczno-gospodarczych w skali regionalnej lub globalnej?

Jeżeli tak jest, to prawdopodobnie jesteś idealnym kandydatem na studia na kierunku stosunki międzynarodowe. Dzięki tym studiom zdobędziesz przydatną, interesującą Cię wiedzę z zakresu nauk społecznych. To kierunek interdyscyplinarny, łączący wiedzę politologiczną, ekonomiczną, gospodarczą, marketingową, prawną, historyczną, kulturoznawczą itd. Po ukończeniu tych studiów ma się narzędzia niezbędne do analizy mechanizmów stosunków międzynarodowych.

Uczelnie w Gdańsku, na których możesz studiować stosunki międzynarodowe

W Gdańsku studia z zakresu stosunków międzynarodowych prowadzą dwie uczelnie: jedna państwowa, druga – prywatna:

Uniwersytet Gdański, Wydział Ekonomiczny, ul. Armii Krajowej 119, Sopot

Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego prowadzi studia Międzynarodowe stosunki gospodarcze w trybach stacjonarnym i niestacjonarnym. Są to studia I i II stopnia. Gdańska uczelnia uruchomiła także prestiżową specjalność w ramach tego kierunku – International Business, na której zajęcia prowadzone są w języku angielskim.

Gdańska Szkoła Wyższa, ul. Wydmy 3

Ta uczelnia prywatna prowadzi klasyczne stosunki międzynarodowe w ramach niestacjonarnych (weekendowych) studiów I stopnia w Braniewie.

Jaki zawód można wykonywać będąc absolwentem stosunków międzynarodowych?

Absolwent kierunku stosunki międzynarodowe przygotowany jest do wykonywania zawodu:
•analityka albo specjalisty w administracji samorządowej, państwowej lub pozarządowej,
•specjalisty w organizacjach międzynarodowych lub krajowych, które współpracują z zagranicznymi placówkami,
•dyplomaty, konsultanta, przedstawiciela państw itd.
Absolwent stosunków międzynarodowych ma duże możliwości zatrudnienia i – jeśli dobrze opanował języki obce – jest atrakcyjny dla zagranicznego pracodawcy.

Jakie atrakcje dla studentów znajdziecie w Gdańsku?

Mówią, że studia to najlepszy czas w życiu… i mają rację! Szczególnie, gdy studiuje się w tak atrakcyjnym mieście, jak należący do trójmiejskiej aglomeracji stary Gdańsk. Pod względem zabytkowym nasza nadbałtycka perła zachwyca niemal każdego turystę. Któż więc nie chciałby zamieszkać w takim otoczeniu? W Gdańsku koniecznie należy zwiedzić Główne Miasto, w tym Długie Pobrzeże i okolice Motławy, ale także Westerplatte, Oliwę, Wyspę Sobieszewską, Twierdzę Wisłoujście.

Studentów stosunków międzynarodowych z pewnością zainteresuje Europejskie Centrum Solidarności. Jako że Gdańsk połączony jest aglomeracyjne z Sopotem, a dalej z Gdynią, wielu studentów korzysta z tej możliwości i z pomocą SKM mknie co weekend na imprezę na Monciak (ul. Monte Cassino w Sopocie). To oczywiście tylko kropla w morzu atrakcji, jakie oferują studia w Gdańsku.

Mieszkanie dla studenta w Gdańsku

Jeśli chodzi o wynajem mieszkań w Gdańsku, to jako miasto akademickie wypada ono przeciętnie. Ceny nie są za wysokie, ale nie są też niskie. Przykładowo za wynajem mieszkania jednopokojowego w dzielnicy Brzeźno zapłacimy ok. 800 zł, zaś w samym sercu miasta – w Śródmieściu, ok. 1200 zł. Rdzenni mieszkańcy Trójmiasta mówią jednak, że w Gdańsku się uczy lub pracuje, w Sopocie imprezuje, a w Gdyni mieszka…

Lektura branżowa

Masz ochotę liznąć nieco wiedzy z zakresu stosunków międzynarodowych i zobaczyć z czym to się je? Możesz sięgnąć do podręcznika napisanego przez profesora Wojciecha Rojka. Książka pt. „Historia nowoczesnych stosunków międzynarodowych” to synteza, która nie tylko jest obowiązkową lekturą dla studentów kierunku stosunki międzynarodowe, ale też dla osób zainteresowanych historią polityki XX wieku.



Autor: Joanna Litwin

Data publikacji: 26-10-2016