Znajdź swoje wymarzone studia w Gdańsku

6 uczelni w Gdańsku - kierunek Psychologia

Adres: al. Grunwaldzka 238A

80-266 Gdańsk

Tel.: 58 522 75 19, 58 522 75 21

FAX.:

Galeria Wyższa Szkoła Bankowa (WSB) Gdańsk
Galeria Wyższa Szkoła Bankowa (WSB) Gdańsk

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Psychologia w biznesie (zobacz specjalizacje)

Adres: ul. Bażyńskiego 8, budynek Rektoratu

80-308 Gdańsk

Tel.: 58 523 25 31, 523 25 32

FAX.:

www.ug.edu.pl

Adres: ul. Biskupia 24 B

80-875 Gdańsk

Tel.: 58 322-39-89, 58 300-05-19

FAX.: 58 306-63-93

www.gwsh.gda.pl

Adres: ul. Marynarki Polskiej 15, I piętro pok. 44

80-557 Gdańsk

Tel.: 58 341 98 51, 58 305 41 13

FAX.:

www.wsb.net.pl

Adres: ul. Skłodowskiej-Curie 3a

80-210 Gdańsk

Tel.: 58 349-22-22

FAX.:

www.gumed.edu.pl

Psychologia w Gdańsku

Chcesz rozpocząć studia w Gdańsku na kierunku psychologia? Przygotowaliśmy dla Ciebie krótkie podsumowanie – dowiesz się, które uczelnie w Gdańsku prowadzą taki kierunek, i jak wygląda życie studenckie w tym mieście!


Psychologia, jako kierunek studiów, wybierana jest najczęściej przez osoby, które w przyszłości chcą prowadzić praktykę psychologiczną. Jest to kierunek popularny również wśród osób, które zdobyte podczas studiów kompetencje wykorzystywać będą w innych branżach, np. w biznesie. Są to studia jednolite magisterskie (5 lat), licencjackie (3 lata) lub uzupełniające studia magisterskie (2 lata), dostępne zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

Od czasu, gdy psychologię studiować można także w systemie bolońskim (3+2), kierunek ten jest bardziej dostępny – szczególnie na uczelniach prywatnych. Jest to równocześnie jeden z najbardziej obleganych kierunków przez kandydatów na studia. Które uczelnie w Gdańsku prowadzą ten kierunek studiów? Odpowiedź poniżej.


Uczelnie w Gdańsku – państwowe i prywatne

• Uniwersytet Gdański, ul. Jana Bażyńskiego 4

W ofercie Uniwersytetu Gdańskiego znajduje się kierunek psychologia jako pięcioletnie jednolite studia magisterskie – stacjonarne i niestacjonarne. Specjalności oferowane studentom to: neurobiopsychologia oraz psychoseksuologia.

• Gdański Uniwersytet Medyczny, ul. Tuwima 15

Gdański Uniwersytet Medyczny, jako jedyna uczelnia medyczna w Polsce, oferuje kierunek studiów: psychologia zdrowia – pięcioletnie jednolite studia magisterskie. Studia stacjonarne.

• Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku, Aleja Grunwaldzka 238a

Uczelnia prywatna, oferuje kierunek psychologia w biznesie – studia I stopnia, są to studia prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Specjalności do wyboru: psychologia w zarządzaniu zasobami ludzkimi, coaching i mentoring, negocjacje i mediacje w biznesie, doradztwo zawodowe, psychologia zachowań konsumenckich, trener biznesu.

• Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Gdańsku, ul. Marynarki Polskiej 15

Uczelnia prywatna, oferuje kierunek: psychologia – studia I stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Specjalności do wyboru: psychologia polityki, psychologia social mediów, psychologia kryminalistyczno-śledcza, psychologia terroryzmu i inne.

• Wyższa Szkoła Zarządzania w Gdańsku, ul. Peplińska 7

Uczelnia oferuje kandydatom studia na specjalności psychologia w zarządzaniu prowadzonej
w ramach kierunku zarządzanie. Są to studia I stopnia.


• Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna, ul. Mikołaja Kopernika 16

Uczelnia prywatna, oferuje specjalność psychologia w zarządzaniu w ramach kierunku zarządzanie. Studia I stopnia.

Zawód? – Psycholog

Absolwent psychologii, po spełnieniu kryteriów ustalonych prawem i wpisaniu na listę psychologów, może świadczyć usługi psychologiczne, które polegają na diagnozie psychologicznej, opiniowaniu, psychoterapii czy udzielaniu pomocy psychologicznej. Psychologowie podejmują pracę m.in. w poradniach zdrowia psychicznego, w centrach pomocy rodzinie, w rodzinnych ośrodkach diagnostycznych, schroniskach dla nieletnich, szkołach, placówkach wychowawczych, w zakładach penitencjarnych czy w policji.

Polskie prawo stanowi, że psychologiem może zostać tylko taka osoba, która ukończyła pięcioletnie jednolite studia magisterskie (wynika to z ustawy o zawodzie psychologa z 2001 roku) – jest to jedno z kryteriów. Dlatego też osoby, które chcą zyskać prawo wykonywania zawodu psychologa, powinny uwzględnić to przy wyborze studiów.

Absolwenci psychologii, którzy ukończyli studia I lub II stopnia, nie mają jednak powodów do obaw – są chętnie zatrudniani przez przedsiębiorstwa jako menadżerowie, specjaliści HR, doradcy, coachowie, negocjatorzy. Absolwenci psychologii pracują również w marketingu czy reklamie. Kompetencje zdobyte podczas studiów psychologicznych sprawdzają się bowiem w wielu profesjach.

Studia w Gdańsku

Gdańsk to serce metropolii trójmiejskiej, największe i najbardziej dynamicznie rozwijające się miasto w północnej Polsce. Gdańsk to również znany ośrodek akademicki, jeden z największych w kraju, z rozbudowaną infrastrukturą uczelnianą. Żyje tutaj ok. 80 tysięcy studentów.

W Gdańsku kwitnie życie studenckie, niewątpliwym atutem tego miasta jest także bliskość Bałtyku. Studenci mogą również korzystać z bogatej oferty kulturalnej miasta – teatry, kina, muzea, galerie sztuki, filharmonia i opera. Właśnie w Gdańsku odbywają się cykliczne imprezy i festiwale. Również „po sąsiedzku” – w Gdyni i Sopocie – wiele się dzieje!

Mieszkanie w Gdańsku dla studenta

W Gdańsku z łatwością można znaleźć mieszkanie. Miasto jest bardzo dobrze skomunikowane – autobusem, tramwajem czy SKM-ką dojechać można na uczelnię z każdego zakątka Gdańska. Na tle pozostałych miast akademickich w Polsce Gdańsk wypada porównywalnie, jeśli chodzi o koszt wynajmu mieszkania. Dla przykładu: jednoosobowy pokój w Gdańsku Wrzeszczu to koszt, w zależności od standardu, pomiędzy 700 a 1000 złotych. Wynajem dwupokojowego mieszkania w tej samej dzielnicy to wydatek rzędu 1600-2200, również w zależności od standardu wykończenia.

Lektura dla przyszłego psychologa

Kandydatom na studia psychologiczne polecamy książkę „Motywacja i osobowość” Abrahama Maslowa. Jest to kluczowa praca Maslowa, zaliczana do kanonu lektur psychologicznych. Autor to twórca słynnej teorii i piramidy potrzeb ludzkich – w „Motywacji i osobowości” Maslow szczegółowo omawia swoją teorię, wykłada również teorię ludzkiej motywacji i tłumaczy, jak istotna dla zdrowego rozwoju człowieka jest możliwość zaspokajania potrzeb.autor: Laura Niemczyk

Data publikacji: 19-10-2016