Znajdź swoje wymarzone studia w Gdańsku


Popularne kierunki studiów w Gdańsku

Popularne kierunki studiów w Gdańsku

 dziennikarstwo


Studia na kierunku dziennikarstwo w Gdańsku

Uniwersytet Gdański (UG) - 6 kandydatów na jedno miejsce

Perspektywy pracy na kierunku dziennikarstwo

Studia dziennikarskie są niezwykle popularne wśród osób, które szukają dla siebie dobrej drogi kształcenia. W trakcie nauki na tym kierunku możliwe jest wybranie wielu ścieżek specjalizacyjnych, dzięki czemu sporo jest także możliwości zawodowych. Absolwenci dziennikarstwa mogą pracować w reakcjach gazet i czasopism, rozgłośniach radiowych, stacjach telewizyjnych, a także w redakcjach mediów internetowych, których z roku na rok jest coraz więcej. Zatrudnienie można również znaleźć w agencjach reklamowych i kreatywnych, firmach PR-owych, a także w działach reklamy i marketingu wielu przedsiębiorstw oraz urzędów czy instytucji. Dziennikarze świetnie sprawdzają się również na stanowiskach rzeczników prasowych, mogą pracować w wydawnictwach, a także jako copywriterzy na własny rachunek. Warto pamiętać, że studia dziennikarskie to jedynie początek drogi zawodowej. Przydadzą się również dodatkowe kwalifikacje, kursy, szkolenia czy studia podyplomowe, które uzupełniają wykształcenie i pozwalają na wyspecjalizowanie się w konkretnej dziedzinie.

Zobacz więcej: Pełna oferta studiów na kierunku dziennikarstwo w Gdańsku

 ekonomia


Studia na kierunku ekonomia w Gdańsku

Politechnika Gdańska – 33 kandydatów na jedno miejsce

Perspektywy pracy na kierunku ekonomia

Absolwenci studiów ekonomicznych mają do wyboru wiele ścieżek zawodowych w zależności od tego, na jaką specjalizację zdecydowali się w czasie nauki. Ekonomia jest bowiem bardzo szerokim pojęciem, w studia oferują szereg ścieżek specjalizacyjnych, które pozwalają na zdobycie wiedzy w konkretnej dziedzinie. Ekonomiści poszukiwani są w firmach finansowych i doradczych, korporacjach zajmujących się analizą różnych sektorów rynku, a także w działach finansowych czy zajmujących się księgowością. Zatrudnienie można również znaleźć w urzędach, instytucjach i organizacjach, które poszukują wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin ekonomii. Po ukończeniu studiów można również zajmować się doradztwem finansowym czy inwestycyjnym, otworzyć własną firmę doradczą lub zajmować się szkoleniami dla innych przyszłych ekonomistów. W tej branży, podobnie jak w przypadku wielu innych dziedzin, ważna jest specjalizacja, a także dodatkowe kwalifikacje i umiejętności. Co roku z polskich uczelni wychodzą tysiące absolwentów ekonomii. Poza dyplomem warto więc mieć dodatkowe umiejętności i kompetencje potwierdzone certyfikatami i innymi dokumentami.

Pełna oferta studiów na kierunku ekonomia w Gdańsku: zobacz więcej.

 psychologia


Studia na kierunku psychologia w Gdańsku

Uniwersytet Gdański (UG)– 9 kandydatów na jedno miejsce

Perspektywy pracy na kierunku psychologia

Studia psychologiczne należą do jednych z trudniejszych, co nie odstrasza chętnych do kształcenia się na wykwalifikowanych psychologów. Perspektywy pracy dla absolwentów tego kierunku są zróżnicowane w zależności od tego, jaką specjalizację psychologiczną wybiorą w tracie kształcenia. Inne możliwości mają psychologowie kliniczni, a inne osoby, które zdecydowały się na psychologie społeczną. Po studiach psychologicznych można znaleźć zatrudnienie jako psycholog w przychodniach i ośrodkach zdrowia, gabinetach psychologicznych i terapeutycznych, świetlicach, ośrodkach wsparcia oraz w wielu instytucjach, które potrzebują mieć na etacie wykwalifikowanych psychologów. Zapotrzebowanie na psychologów jest również w firmach prywatnych, które specjalistów z tej branży zatrudniają w działach zajmujących się zarządzaniem zasobami ludzkimi, rekrutacją, a także szkoleniami. Psychologowie, którzy dodatkowo kształcą się i doskonalą umiejętności terapeutyczne, mogą również otworzyć własną działalność i prowadzić gabinet psychoterapii.

Oferta studiów na kierunku Psychologia w Gdańsku: zobacz więcej.

Data publikacji: 23-11-2020

Aktualności z Gdańska