Znajdź swoje wymarzone studia w Gdańsku

Jak wybrać odpowiedni kurs maturalny z biologii, żeby zdobyć wysoki wynik?

Jak wybrać odpowiedni kurs maturalny z biologii, żeby zdobyć wysoki wynik?


Jak wybrać odpowiedni kurs maturalny z biologii, żeby zdobyć wysoki wynik?

Najpierw matura z biologii, następnie studia na dobrej uczelni, a na koniec ambitna praca z wysokimi zarobkami. Taki plan na karierę ma wielu maturzystów, jednak uzyskanie wysokiego wyniku z matury wcale nie jest proste. Abiturienci, którzy chcą dobrze przygotować się do egzaminu, mogą jednak zapisać się kurs maturalny z biologii. Jak wybrać odpowiedni?

Czy warto zapisać się na kurs przygotowujący do matury z biologii?

Każda dodatkowa forma nauki jest wskazana, o ile maturzyście zależy na uzyskaniu wysokiego wyniku na maturze, który pozwoli ubiegać się o indeks na dobrej uczelni. Kurs maturalny przyda się szczególnie tym uczniom, którzy zamierzają studiować najbardziej oblegane kierunki. W przypadku biologii jest to kierunek lekarski oraz lekarsko-dentystyczny, gdzie na jedno miejsce może przypadać nawet ponad 30 kandydatów. Kurs maturalny z biologii to dobre rozwiązanie dla wszystkich abiturientów, którzy chcą pogłębić i usystematyzować swoją wiedzę, a także nauczyć się udzielać odpowiedzi zgodnych z wymaganiami egzaminatorów.

Jaki kurs maturalny wybrać: online czy stacjonarny?

Kurs online to wygodna opcja, ponieważ uczestnik może uczyć się z dowolnego miejsca i tym samym nie musi tracić czasu na dojazdy. W związku z tym takie rozwiązanie jest szczególnie atrakcyjne dla osób mieszkających w małych miejscowościach. Z internetowego kursu maturalnego chętnie skorzystają również ci uczniowie, którzy ze względu na natłok innych zajęć nie mogą brać udziału w wykładach odbywających się o ustalonej porze. Z kolei stacjonarny kurs maturalny z biologii to dobre rozwiązanie dla uczniów, którzy chcą mieć bezpośredni kontakt z prowadzącym i przy okazji poznać nowe osoby. Niemniej także na niektórych kursach online organizowane są lekcje na żywo, które umożliwiają interakcję z prowadzącym oraz innymi uczestnikami.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kursu maturalnego?

Przed zapisaniem się na kurs maturalny z biologii należy sprawdzić, jakie moduły i tematy zostaną na nim omówione. Niektóre kursy są kompleksowe i obejmują wszystkie zagadnienia wymagane przez Centralną Komisję Edukacyjną, inne skupiają się na poszczególnych działach biologii (np. bakteriach i wirusach, metabolizmie, kręgowcach, człowieku). Dzięki temu maturzysta może zrobić sobie powtórkę z całej podstawy programowej lub tylko z tego tematu, którego nie udało mu się opanować na lekcjach. Należy jednak zwrócić uwagę na czas trwania kursu. Im więcej godzin obejmuje kurs, tym większe szanse, że zagadnienia będą omówione dokładnie, a nauka nie będzie sprowadzała się do czytania fragmentów podręcznika.

Co warto sprawdzić przed zapisaniem się na kurs maturalny? Przede wszystkim:

  • kto prowadzi kurs (najlepiej, jeśli będzie to nauczyciel lub korepetytor z dużym doświadczeniem w nauczaniu biologii);
  • czy kurs obejmuje zadania praktyczne wraz z omówieniem rozwiązania;
  • czy wykłady są prowadzone w sposób ciekawy (np. z zastosowaniem prezentacji, rysunków, wykresów);
  • czy kurs przygotowuje do udzielania odpowiedzi „pod klucz”;
  • czy kurs porusza zagadnienia, których nie ma w szkole czy w podręcznikach (np. najczęstsze błędy popełniane na maturze z biologii);
  • czy kurs zapewnia nieograniczony dostęp do materiałów (w przypadku kursów online).

Kurs maturalny z biologii - gdzie się zapisać?

Przy wyborze kursu maturalnego warto popytać wśród znajomych, czy ktoś może polecić sprawdzoną ofertę. Dobrymi opiniami cieszy się na przykład kurs maturalny z biologii dostępny na stronie https://dawiduczy.pl/. Prowadzi je Dawid Otulak, nauczyciel i korepetytor z kilkunastoletnim doświadczeniem. Kursy prowadzone są online, przy czym uczestnik ma stały dostęp do materiałów, dzięki czemu może uczyć się o najlepszej dla siebie porze (np. dostosowanej do swojego biorytmu).

Kursy obejmują wszystkie zagadnienia wymagane na maturze, a uczestnik może zdecydować się na kompleksowy kurs (w dwóch częściach) lub naukę poszczególnych modułów. Dawid Otulak przygotowuje również do matury z chemii, dzięki czemu osoby zdające oba przedmioty mogą zamówić oba kursy w jednym miejscu.

Data publikacji: 25-06-2024