Znajdź swoje wymarzone studia w Gdańsku

Kurs maturalny z matematyki – jak skutecznie przygotować się do egzaminu

Kurs maturalny z matematyki – jak skutecznie przygotować się do egzaminu


Zbliżająca się matura to czas intensywnych przygotowań, który niejednokrotnie niesie ze sobą duży stres, zwłaszcza jeśli mowa o egzaminie z matematyki. Warto zauważyć, że matematyka, choć trudna dla niektórych, stwarza także możliwość dla utalentowanych uczniów o ścisłym umyśle, by wykorzystać swój potencjał na poziomie rozszerzonym. Przygotowanie do tego egzaminu będzie wymagało od nich świetnej organizacji czasu, zaangażowania i samozaparcia.

Z myślą o uczniach i uczennicach klas z rozszerzoną matematyką, firma Oświata-Lingwista opracowała specjalny kurs maturalny. Jego głównym celem jest powtórzenie, usystematyzowanie i uzupełnienie wiedzy z zakresu rozszerzonego programu nauczania. Chętni do udziału w kursie muszą przejść test kwalifikacyjny, który pomoże dostosować poziom nauczania do umiejętności każdego uczestnika. Zapraszamy do lektury, by poznać szczegóły oferty!

Oświata-Lingwista – cele kursu maturalnego z matematyki i szczegóły programu nauczania

Przed podjęciem decyzji o udziale w kursie maturalnym z matematyki, istotne jest zwrócenie uwagi na zgodność programu kursu z wymaganiami określonymi w podstawie programowej na III etapie kształcenia. To ważny krok, który ma zapewnić, że uczestnicy kursu zdobędą wiedzę i umiejętności zgodnie z obowiązującymi standardami edukacyjnymi. Gwarantuje to kompleksowe przygotowanie do egzaminu, skuteczność nauki i zdobycie potrzebnych kompetencji.

Uczestnicy kursu do matury z matematyki, oferowanego przez firmę Oświata-Lingwista mają okazję do rozwiązywania zadań typu maturalnego, co pomaga w zdobyciu praktycznych umiejętności niezbędnych do osiągnięcia sukcesu na egzaminie. Rozwiązując zadania zbliżone do tych, które pojawią się na maturze, uczestnicy mają okazję oswoić się z charakterem pytań, zrozumieć oczekiwania egzaminatorów oraz podnieść swoje umiejętności analitycznego myślenia i skutecznego rozwiązywania problemów matematycznych. Program kursu oparty jest na podstawie programowej kształcenia ogólnego oraz wymaganiach egzaminacyjnych na egzaminie maturalnym w 2024 roku. Zakres kursu obejmuje poszczególne działy matematyki, omawiane we wszystkich latach 4-letniego liceum i 5-letniego technikum, od zbiorów liczbowych, po elementy analizy matematycznej.

Osiągaj wysokie wyniki dzięki skutecznym metodom nauczania

Odpowiedni dobór metod nauczania może znacząco przyczynić się do efektywnego przyswajania wiedzy. Proces uczenia nie tylko zależy od samej treści, ale także od formy, w jakiej zostanie ona przekazana. Wielu uczniów deklaruje, że uczy się na pamięć. Choć może to prowadzić do krótkotrwałego sukcesu, często okazuje się strategią ograniczoną, szczególnie w przypadku matematyki. Matematyka, jako przedmiot ścisły wymaga od uczniów nie tylko znajomości wzorów, ale przede wszystkim umiejętności logicznego myślenia, analizy i elastyczności w podejściu do problemów.

Dokładnie te sprawności kształtuje Oświata-Lingwista podczas kursu do matury z matematyki na poziomie rozszerzonym. Podejście placówki opiera się na aktywnych metodach uczenia się, które angażują uczniów w proces nauki poprzez interaktywne i dynamiczne zajęcia. Praktyczne ćwiczenia, dyskusje grupowe, a także wykorzystanie narzędzi multimedialnych, pomogą kursantom zrozumieć trudniejsze zagadnienia. Dodatkowo, podczas kursu maturalnego z matematyki, prowadząca wykorzystuje neurodydaktykę, czyli naukę uwzględniającą zasady funkcjonowania mózgu.

Kurs maturalny z matematyki od Oświata-Lingwista – osiągaj wysokie wyniki!

Zapraszamy wszystkich przyszłych maturzystów do udziału w kursie maturalnym z matematyki, organizowanym przez Oświata-Lingwista, który zapewni solidne przygotowanie do egzaminu i umożliwi osiągnięcie wysokich wyników z rozszerzenia. Firma stawia na jakość, dlatego zajęcia prowadzone są przez doświadczonych wykładowców-praktyków, będących jednocześnie egzaminatorami maturalnymi. Posiadają oni szeroką wiedzę na temat specyfiki zadań maturalnych oraz kryteriów ich oceny, co gwarantuje kompleksowe i skuteczne przygotowanie do egzaminu maturalnego.

Oświata-Lingwista, z ponad 70-letnim doświadczeniem na lubelskim rynku usług szkoleniowych, jest miejscem, które cieszy się zaufaniem uczniów i rodziców. Placówka zdobyła ugruntowaną pozycję dzięki wysokiej jakości świadczonych usług edukacyjnych. Długotrwała obecność na rynku to dowód na skuteczność i profesjonalizm, jakie oferuje swoim kursantom. Dołącz do Oświata-Lingwista i zdobądź pewność siebie i wiedzę, które przydadzą się w maju na egzaminie dojrzałości!

Data publikacji: 12-02-2024