Znajdź swoje wymarzone studia w Gdańsku

Rynek pierwotny w Gdańsku dla studenta - jak lokalizacja wpływa na cenę nieruchomości?

Rynek pierwotny w Gdańsku dla studenta - jak lokalizacja wpływa na cenę nieruchomości?

Studenci, jak wiadomo, mają ograniczone zasoby ekonomiczne. Często muszą łączyć czasochłonny proces nauki z koniecznością podjęcia pracy zarobkowej, dlatego też wybór taniego miejsca zamieszkania jest tak ważny dla większości adeptów uczelni wyższych. Cena wynajmu mieszkania np. w Gdańsku zależy w dużej mierze od lokacji i można na tym dużo zaoszczędzić.

Wynajem mieszkania w Gdańsku - studenci

Ceny wynajmu mieszkania w Gdańsku wynoszą około 2700 złotych miesięcznie, ale koszt zmienia się zależnie od dzielnicy. Mieszkania przy rynku, w śródmieściu lub na nadal niezwykle popularnym Jelitkowie często są nawet dwa razy droższe niż na Biskupiej Górce, czy Kokoszkach. Będąc studentem należy szczególnie zastanowić się nad lokalizacją miejsca zamieszkania, ponieważ Uniwersytet Gdański nie znajduje się w Śródmieściu, jest właściwie oddalony od węzłowych punktów miasta, przez co znalezienie atrakcyjnych ofert w pobliżu kampusu jest jak najbardziej możliwe. Przykładów znajdziemy wiele w serwisie Morizon: https://www.morizon.pl/mieszkania/rynek-pierwotny/gdansk/.
Oferty wynajmu mieszkania w dzielnicy Oliwa zaczynają się już od 1500 złotych miesięcznie, co też - jak widać - znacznie odbiega od ogólnych standardów stolicy pomorza. Jeśli jest się studentem należy dodatkowo zastanowić się, czy atrakcyjne oferty w odległych od uniwersytetu dzielnicach, takich jak Kokoszki i Orunia, są naprawdę opłacalne. Biorąc pod uwagę czas, który trzeba poświęcić na codzienne przyjazdy i odjazdy z kampusu, może się okazać, że lepiej wynająć nawet droższe mieszkanie, które byłoby położone w bardziej dogodnym miejscu.

Wynajem pokoju dla studenta w Gdańsku

Podobne standardy, jak w przypadku wynajmu całych mieszkań, dotyczą wynajmu pokoi. Z pewnością ceny, ze względu na mniejszą przestrzeń i możliwość jednoczesnego wynajmu pokojów w jednym mieszkaniu kilku podmiotom, są znacznie niższe i dlatego większość studentów decyduje się na takie rozwiązanie. Poważne oferty zaczynają się od około 700 złotych na miesiąc i zależą od dostępu do ważnych i ciekawych turystycznie punktów miasta oraz poziomu skomunikowania z innymi jego częściami. Szczególnie dużo atrakcyjnych ofert wynajmu mieszkania dotyczy dzielnicy Wrzeszcz. Z racji na położenie tego obszaru niedaleko kampusu oraz dobrego z nim skomunikowania, należy zastanowić się nad wyborem tej lokalizacji. Warto też wziąć pod uwagę wynajem pokoju w Gdyni, gdzie oferty zaczynają się od kwoty o 200 złotych niższej, niż te dostępne w Gdańsku, dzięki czemu na przestrzeni roku uniwersyteckiego można zaoszczędzić nawet niemałą kwotę. Podobnie jednak jak w przypadku gorzej skomunikowanych dzielnic Gdańska, czas dojazdu na kampus byłby znacznie dłuższy, niż z przykładowego Przymorza lub Zaspy.


Zakup studenckiego mieszkania w Gdańsku

Opcja zakupu mieszkania przerasta możliwości ekonomiczne większości studentów, jednakże niektórym z nich, opiekunowie są skłonni zainwestować w oddzielne mieszkanie. Jeżeli tak jest w istocie, to najlepsze oferty znajdziemy na Gratka.pl: https://gratka.pl/nieruchomosci/mieszkania/gdansk/pierwotny.
W przypadku Gdańska jest może okazać się to długoterminowo szczególnie opłacalne, ponieważ w obrębie miasta znajdują się dzielnice, w których zakup nieruchomości jest nawet trzy razy tańszy niż w śródmieściu. W dzielnicach takich jak Ujeściako czy Łostowice ceny zaczynają się od 215 tys. złotych, co jest nieporównywalne z innymi miastami w Polsce o takiej randze kulturalnej i gospodarczej.
 

Podnieś wydajność swoich prac brukarskich z naszymi wózkami brukarskimi dostępnymi w NORWIT.PL! Odkryj naszą szeroką gamę wysokiej jakości narzędzi brukarskich, w tym wózki brukarskie, i zwiększ precyzję i efektywność układania bruków. Niezawodne wózki brukarskie dostarczą niezbędnej wytrzymałości i łatwości obsługi. Zamów już teraz i korzystaj z doskonałych narzędzi brukarskich, w tym wózków brukarskich, dostępnych w NORWIT.PL!

Szukasz ekologicznego rozwiązania ogrzewania? Wybierz nagrzewnicę powietrza elektryczną na NORWIT.PL. Idealna dla Twojego domu czy biura!

Data publikacji: 23-06-2022