Znajdź swoje wymarzone studia w Gdańsku


Jakie kierunki MBA studiów podyplomowych można wybrać w Warszawie?

Jakie kierunki MBA studiów podyplomowych można wybrać w Warszawie?

Warszawa jest miastem, w którym studiują tysiące młodych ludzi na wielu różnych uczelniach i kierunkach. Stolica ma tyle szkół wyższych, że bez trudu można znaleźć taką, która nas najbardziej interesuje. Dla osób, które ukończyły już studia wyższe i mają dyplom magistra, np. z zarządzania czy administracji lub rachunkowości, być może dobrym pomysłem będą studia podyplomowe MBA.

MBA – studia w Warszawie

Czym jest MBA? To studia podyplomowe, najczęściej dwuletnie, pozwalające na pozyskiwanie wiedzy na temat zarządzania, finansów, księgowości i prawa. Ukończenie Master of Business Administration stwarza lepsze warunki do pozyskania pracy zawodowej na kierowniczym stanowisku. Czy to oznacza, że student będzie miał gwarancję zostania menedżerem lub kierownikiem w jakiejś firmie, jeśli ukończy MBA studia? Warszawa ze swoją ogromną liczbą firm być może rzeczywiście to zapewni. Jednak studia biznesowe w Warszawie nie służą tylko lepszej pracy. Ważniejsze jest samo poszerzanie wiedzy i doskonalenie umiejętności menedżerskich.
MBA to zwykle dwuletnie podyplomowe studia, które dają zastrzyk wiedzy na temat m.in. zarządzania, zagadnień związanych z finansami, księgowością i prawem. Zastrzyk na tyle duży, że ktoś, kto je ukończy, nie tylko może liczyć na znalezienie dobrze płatnego kierowniczego stanowiska, ale też potrafi sobie na nim poradzić – studia MBA ogromny nacisk kładą na praktyczne rozwiązywanie problemów oraz na analizę trendów biznesowych. 

Czym są studia Executive MBA?

Szczególnym rodzajem MBA w Warszawie są studia Executive MBA, które prowadzi Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej. Ich program został zaprojektowany z myślą o studentach, którzy są już magistrami i mają potrzeby właściwe dla wyższej i średniej kadry menedżerskiej. Studia podyplomowe Executive MBA pozwalają na zrozumienie najnowszych trendów i wyzwań, z jakimi można mieć do czynienia w biznesowym świecie.

Data publikacji: 23-08-2019

Aktualności z Gdańska