Znajdź swoje wymarzone studia w Gdańsku

Zwycięstwo Politechniki Gdańskiej na zawodach w USA

Przedstawiciele Politechniki Gdańskiej odnieśli niebywały sukces podczas światowego finału konkursu „Odysei Umysłu” w USA. Brały w nich udział dwie drużyny, które uplasowały się na czołowych pozycjach w swoich kategoriach, tym samym pokonując rywali z całej kuli ziemskiej.

Pierwszy zespół składał się z osób, które na co dzień studiują na Politechnice Gdańskiej, Akademii Sztuk Pięknych, Uniwersytecie Gdańskim czy Wrocławskim. Do konkursu przygotowywali się długi czas. Teraz mogą szczycić się mianem osób, które rozwiązany problem „Pandora’s box”. Dodatkowo zdobyli największy wynik we wszystkich kategoriach wiekowych.Kolejny zespół składał się z przedstawicieli WETI Politechniki Gdańskiej, którzy zajęli pierwsze miejsce w kategorii „Silent Movie”.Tegoroczne zmagania odbywały się od 19 do 24 maja. W Michigan spotkało się 600 drużyn. A już za rok kolejne tak pasjonujące zawody.

Data publikacji: 07-06-2015