Ateneum-Szkoła Wyższa w Gdańsku, ul. 3 Maja 25A - www.studiagdansk.com

top

Strona główna

Studia Gdańsk
img_ucz
Ateneum-Szkoła Wyższa w Gdańsku
logo_ucz

ul. 3 Maja 25A zobacz na mapie>>

80-802 Gdańsk, woj. pomorskie

tel.: 58 722 08 00 Rekrutacja
tel.: 58 722 08 80 Biuro Rektora, fax.: 58 722 08 80

www: www.ateneum.edu.pl

e-mail: rekrutacja@ateneum.edu.pl

Zobacz inne kierunki

Oferta edukacyjna - studia I stopnia

Europeistyka

spec. Bezpieczeństwo europejskie - stacjonarne - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

spec. Obsługa europejskiego rynku komunikacji lotniczej - stacjonarne - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

spec. Współpraca gospodarczo-biznesowa ze Szwecją - stacjonarne - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

spec. Zarządzanie publiczne - stacjonarne - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

Oferta edukacyjna - studia II stopnia

Europeistyka

spec. Bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe w Europie - stacjonarne - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

spec. Media europejskie - stacjonarne - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

W kilku słowach o wydziale...

Bezpieczeństwo europejskie

Nauka na specjalności Europeistyka trwa 3 lata (6 semestrów) i kończy się egzaminem dyplomowym połączonym z obroną pracy dyplomowej i uzyskaniem tytułu licencjata. Celem specjalności Europeistyka jest przygotowanie do kompetentnego działania w sytuacjach kryzysowych i pracy w tym obszarze. Specjalność łączy wiedzę prawniczą, politologiczną, ekonomiczną, kulturoznawczą i historyczną dotycząca Europy.

Ukończenie tej specjalności daje rzetelne przygotowanie do podjęcia studiów II stopnia (magisterskich) oraz podyplomowych. Specjalizacja przygotowuje do pracy zawodowej związanej z zarządzaniem w sytuacjach kryzysowych.

Bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe w Europie

Studia drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim. Nauka na studiach trwa 3 lub 4 semestry i kończy się egzaminem dyplomowym połączonym z obroną pracy dyplomowej i uzyskaniem tytułu magistra.

Ogólnymi celami kształcenia na specjalności są: Zdobycie przez studenta kreatywnej wiedzy o polityce bezpieczeństwa i zasadach zarządzania kryzysowego w Europie. Nabycie zawodowych umiejętności z zakresu rozwijania i stosowania w praktyce wiedzy z zakresu nauk studiowanych na europeistyce. Osiągnięcie pożądanych kompetencji do pełnienia różnych ról zawodowych z zakresu interwencji kryzysowej. Przygotowuje do kompetentnego działania w sytuacjach kryzysowych i pracy w tym obszarze zainteresowań.

Media europejskie

Studia drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim. Nauka na studiach trwa 3 lub 4 semestry i kończy się egzaminem dyplomowym połączonym z obroną pracy dyplomowej i uzyskaniem tytułu magistra.

Celem tej specjalności jest przekazanie szerokiej wiedzy z zakresu przemian i uwarunkowań funkcjonowania mediów w Europie. Specjalność daje bogatą wiedzę z zakresu technik informacyjnych oraz mechanizmach i uwarunkowaniach decydujących o funkcjonowaniu mediów masowych.

Specjalność przygotowuje do wykonywania zawodów związanych z mediami, promocją i reklamą. Specjalność daje rzetelne przygotowanie do podjęcia studiów III stopnia (doktoranckich) oraz podyplomowych.

Obsługa europejskiego rynku komunikacji lotniczej

Nauka trwa 3 lata (6 semestrów) i kończy się egzaminem dyplomowym połączonym z obroną pracy dyplomowej i uzyskaniem tytułu licencjata.Celem tej specjalności jest przygotowanie do profesjonalnej obsługi transportu powietrznego. Kadrę stanowią specjaliści związani z rynkiem lotniczym.

Specjalność łączący wiedzę prawniczą, politologiczną, ekonomiczną, dotyczącą Europy. Student uzyskuje wiedzę z zakresu:prawa lotniczego: międzynarodowego, europejskiego i krajowego; działalności organizacji lotniczych działających na świecie, w Europie i w Polsce; podstawowych reguł działalności przedsiębiorstw na rynku lotniczym; polityki lotniczej; operacji i technik lotniczych;zasad zarządzania ruchem lotniczym; ochrony lotnictwa cywilnego i zarządzania bezpieczeństwem działalności lotnisk i lądowisk.

Ukończenie tej specjalności oraz kontynuacja nauki w kierunku konkretnych specjalizacji daje kwalifikacje do pracy w instytucjach i firmach związanych z branżą lotniczą.

Współpraca gospodarczo-biznesowa ze Szwecją

Celem specjalności jest przekazanie wiedzy, umiejętności, kompetencji teoretycznych i praktycznych z zakresu działalności biznesowej oraz zasad współpracy w Europie. Rozwijamy te umiejętności poprzez realizowanie programu kształcenia m.in. z zakresu europejskiego prawa gospodarczego, rozwoju małych i średnich firm w Europie, polityki rynku pracy. Doświadczona kadra, baza dydaktyczna, współpraca z instytucjami, przedsiębiorcami daje szansę na uzyskania umiejętności wykorzystania teorii w praktyce. Na zajęciach kształtujemy umiejętności rozwijania kontaktów z różnymi społecznościami, poprzez spotkania z praktykami i wizyty w firmach i instytucjach, aby dowiedzieć się jakie umiejętności i kompetencje są wymagane, aby móc ubiegać się o pracę w tych placówkach.

Ważna rolę w procesie kształcenia studentów odgrywają obligatoryjne praktyki zawodowe. Współpracujemy w tym zakresie z wieloma firmami i instytucjami.

Specjalność przygotowuje do pracy w sektorze publicznym i prywatnym, w biznesie, administracji publicznej i samorządowej, organizacjach pozarządowych, firmach lobbingowych.

Zarządzanie publiczne

Celem specjalności jest przekazanie wiedzy, umiejętności, kompetencji teoretycznych i praktycznych z zakresu funkcjonowania i organizacji sektora publicznego Rozwijamy te umiejętności poprzez realizowanie programu kształcenia m.in. z zakresu europejskiego prawa, marketingu w administracji publicznej, zarządzania jednostkami samorządu terytorialnego, stosowania nowoczesnych metod zarządzania w sferze publicznej.. Doświadczona kadra, baza dydaktyczna, współpraca z instytucjami daje szansę na uzyskania umiejętności wykorzystania teorii w praktyce. Na zajęciach kształtujemy umiejętności rozwijania kontaktów z różnymi społecznościami, poprzez spotkania z praktykami i wizyty w firmach i instytucjach, aby dowiedzieć się jakie umiejętności i kompetencje są wymagane, aby móc ubiegać się o pracę w tych placówkach

Ważna rolę w procesie kształcenia studentów odgrywają obligatoryjne praktyki zawodowe. Współpracujemy w tym zakresie z wieloma firmami i instytucjami.

Specjalność przygotowuje do pracy w sektorze publicznym i prywatnym, w biznesie, administracji publicznej i samorządowej, organizacjach pozarządowych, firmach lobbingowych.

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2016 2015 2014 2013 2012 2011

43.67Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

31.69Kierunek lekarsko-dentystyczny - Gdański Uniwersytet Medyczny

31.23Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

30.17kierunek lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

28.19Lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

więcej

Aktualności
WSB zaprasza do konkursu inicjatyw studenckich

WSB zaprasza do konkursu inicjatyw studenckich

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku zaprasza do udziału w konkursie Najlepsza Inicjatywa Studencka. Przedsięwzięcie adresowane jest do studentów szukających dofinansowania swoich pomysłów. Termin nadsyłania projektów konkursowych upływa 19 listopada br., a pula nagród w tegorocznej ...

czytaj więcej >>

GSW zaprasza na całoroczne kursy językowe i dla maturzystów

GSW zaprasza na całoroczne kursy językowe i dla maturzystów

Gdańska Szkoła Wyższa zaprasza do udziału w całorocznych kursach językowych, których adresatami są zarówno studenci, jak i maturzyści przygotowujący się do przyszłorocznego egzaminu. Szkolenia organizowane są przez Studium Języków Obcych GSW. Osoby zainteresowane udziałem ...

czytaj więcej >>

Politechnika Gdańska uruchamia nowy portal – MOST Wiedzy

Politechnika Gdańska uruchamia nowy portal – MOST Wiedzy

W dniu 31 sierpnia br. Politechnika Gdańska uruchomiła nowy portal MOST Wiedzy, którego celem jest ułatwienie dostępu do bazy naukowej uczelni. Z innowacyjnego projektu skorzystają nie tylko przedsiębiorcy i środowisko naukowe, ale także wszystkie osoby zainteresowane otwartą, ...

czytaj więcej >>

Rekrutacja na UG rusza już 20 czerwca!

Rekrutacja na UG rusza już 20 czerwca!

W dniu 20 czerwca br. Uniwersytet Gdański rozpocznie rekrutację na nowy rok akademicki 2017/2018. Uczelnia prowadzić będzie nabór na studia pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolite magisterskie. Łącznie Uniwersytet przygotował 15 546 miejsc na kierunkach prowadzonych ...

czytaj więcej >>

WSTiH w Gdańsku zaprasza na Letni kurs języka polskiego 2017

WSTiH w Gdańsku zaprasza na Letni kurs języka polskiego 2017

Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku serdecznie zaprasza do udziału w tegorocznym Letnim kursie języka polskiego. Jest to już kolejna edycja szkolenia połączonego z licznymi atrakcjami, organizowana przez uczelnię. Dwutygodniowy kurs trwać będzie od 18 do 29 września ...

czytaj więcej >>Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy