Ateneum-Szkoła Wyższa w Gdańsku, ul. 3 Maja 25A - www.studiagdansk.com

top

Strona główna

Studia Gdańsk
img_ucz
Ateneum-Szkoła Wyższa w Gdańsku
logo_ucz

ul. 3 Maja 25A zobacz na mapie>>

80-802 Gdańsk, woj. pomorskie

tel.: 58 722 08 00 Rekrutacja
tel.: 58 722 08 80 Biuro Rektora, fax.: 58 722 08 80

www: www.ateneum.edu.pl

e-mail: rekrutacja@ateneum.edu.pl

Zobacz inne kierunki

Oferta edukacyjna - studia I stopnia

Europeistyka

spec. Bezpieczeństwo europejskie - stacjonarne - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

spec. Obsługa europejskiego rynku komunikacji lotniczej - stacjonarne - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

spec. Współpraca gospodarczo-biznesowa ze Szwecją - stacjonarne - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

spec. Zarządzanie publiczne - stacjonarne - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

Oferta edukacyjna - studia II stopnia

Europeistyka

spec. Bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe w Europie - stacjonarne - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

spec. Media europejskie - stacjonarne - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

W kilku słowach o wydziale...

Bezpieczeństwo europejskie

Nauka na specjalności Europeistyka trwa 3 lata (6 semestrów) i kończy się egzaminem dyplomowym połączonym z obroną pracy dyplomowej i uzyskaniem tytułu licencjata. Celem specjalności Europeistyka jest przygotowanie do kompetentnego działania w sytuacjach kryzysowych i pracy w tym obszarze. Specjalność łączy wiedzę prawniczą, politologiczną, ekonomiczną, kulturoznawczą i historyczną dotycząca Europy.

Ukończenie tej specjalności daje rzetelne przygotowanie do podjęcia studiów II stopnia (magisterskich) oraz podyplomowych. Specjalizacja przygotowuje do pracy zawodowej związanej z zarządzaniem w sytuacjach kryzysowych.

Bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe w Europie

Studia drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim. Nauka na studiach trwa 3 lub 4 semestry i kończy się egzaminem dyplomowym połączonym z obroną pracy dyplomowej i uzyskaniem tytułu magistra.

Ogólnymi celami kształcenia na specjalności są: Zdobycie przez studenta kreatywnej wiedzy o polityce bezpieczeństwa i zasadach zarządzania kryzysowego w Europie. Nabycie zawodowych umiejętności z zakresu rozwijania i stosowania w praktyce wiedzy z zakresu nauk studiowanych na europeistyce. Osiągnięcie pożądanych kompetencji do pełnienia różnych ról zawodowych z zakresu interwencji kryzysowej. Przygotowuje do kompetentnego działania w sytuacjach kryzysowych i pracy w tym obszarze zainteresowań.

Media europejskie

Studia drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim. Nauka na studiach trwa 3 lub 4 semestry i kończy się egzaminem dyplomowym połączonym z obroną pracy dyplomowej i uzyskaniem tytułu magistra.

Celem tej specjalności jest przekazanie szerokiej wiedzy z zakresu przemian i uwarunkowań funkcjonowania mediów w Europie. Specjalność daje bogatą wiedzę z zakresu technik informacyjnych oraz mechanizmach i uwarunkowaniach decydujących o funkcjonowaniu mediów masowych.

Specjalność przygotowuje do wykonywania zawodów związanych z mediami, promocją i reklamą. Specjalność daje rzetelne przygotowanie do podjęcia studiów III stopnia (doktoranckich) oraz podyplomowych.

Obsługa europejskiego rynku komunikacji lotniczej

Nauka trwa 3 lata (6 semestrów) i kończy się egzaminem dyplomowym połączonym z obroną pracy dyplomowej i uzyskaniem tytułu licencjata.Celem tej specjalności jest przygotowanie do profesjonalnej obsługi transportu powietrznego. Kadrę stanowią specjaliści związani z rynkiem lotniczym.

Specjalność łączący wiedzę prawniczą, politologiczną, ekonomiczną, dotyczącą Europy. Student uzyskuje wiedzę z zakresu:prawa lotniczego: międzynarodowego, europejskiego i krajowego; działalności organizacji lotniczych działających na świecie, w Europie i w Polsce; podstawowych reguł działalności przedsiębiorstw na rynku lotniczym; polityki lotniczej; operacji i technik lotniczych;zasad zarządzania ruchem lotniczym; ochrony lotnictwa cywilnego i zarządzania bezpieczeństwem działalności lotnisk i lądowisk.

Ukończenie tej specjalności oraz kontynuacja nauki w kierunku konkretnych specjalizacji daje kwalifikacje do pracy w instytucjach i firmach związanych z branżą lotniczą.

Współpraca gospodarczo-biznesowa ze Szwecją

Celem specjalności jest przekazanie wiedzy, umiejętności, kompetencji teoretycznych i praktycznych z zakresu działalności biznesowej oraz zasad współpracy w Europie. Rozwijamy te umiejętności poprzez realizowanie programu kształcenia m.in. z zakresu europejskiego prawa gospodarczego, rozwoju małych i średnich firm w Europie, polityki rynku pracy. Doświadczona kadra, baza dydaktyczna, współpraca z instytucjami, przedsiębiorcami daje szansę na uzyskania umiejętności wykorzystania teorii w praktyce. Na zajęciach kształtujemy umiejętności rozwijania kontaktów z różnymi społecznościami, poprzez spotkania z praktykami i wizyty w firmach i instytucjach, aby dowiedzieć się jakie umiejętności i kompetencje są wymagane, aby móc ubiegać się o pracę w tych placówkach.

Ważna rolę w procesie kształcenia studentów odgrywają obligatoryjne praktyki zawodowe. Współpracujemy w tym zakresie z wieloma firmami i instytucjami.

Specjalność przygotowuje do pracy w sektorze publicznym i prywatnym, w biznesie, administracji publicznej i samorządowej, organizacjach pozarządowych, firmach lobbingowych.

Zarządzanie publiczne

Celem specjalności jest przekazanie wiedzy, umiejętności, kompetencji teoretycznych i praktycznych z zakresu funkcjonowania i organizacji sektora publicznego Rozwijamy te umiejętności poprzez realizowanie programu kształcenia m.in. z zakresu europejskiego prawa, marketingu w administracji publicznej, zarządzania jednostkami samorządu terytorialnego, stosowania nowoczesnych metod zarządzania w sferze publicznej.. Doświadczona kadra, baza dydaktyczna, współpraca z instytucjami daje szansę na uzyskania umiejętności wykorzystania teorii w praktyce. Na zajęciach kształtujemy umiejętności rozwijania kontaktów z różnymi społecznościami, poprzez spotkania z praktykami i wizyty w firmach i instytucjach, aby dowiedzieć się jakie umiejętności i kompetencje są wymagane, aby móc ubiegać się o pracę w tych placówkach

Ważna rolę w procesie kształcenia studentów odgrywają obligatoryjne praktyki zawodowe. Współpracujemy w tym zakresie z wieloma firmami i instytucjami.

Specjalność przygotowuje do pracy w sektorze publicznym i prywatnym, w biznesie, administracji publicznej i samorządowej, organizacjach pozarządowych, firmach lobbingowych.

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2016 2015 2014 2013 2012 2011

43.67Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

31.69Kierunek lekarsko-dentystyczny - Gdański Uniwersytet Medyczny

31.23Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

30.17kierunek lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

28.19Lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

więcej

Aktualności
Politechnika Gdańska uruchamia nowy portal – MOST Wiedzy

Politechnika Gdańska uruchamia nowy portal – MOST Wiedzy

W dniu 31 sierpnia br. Politechnika Gdańska uruchomiła nowy portal MOST Wiedzy, którego celem jest ułatwienie dostępu do bazy naukowej uczelni. Z innowacyjnego projektu skorzystają nie tylko przedsiębiorcy i środowisko naukowe, ale także wszystkie osoby zainteresowane otwartą, ...

czytaj więcej >>

Rekrutacja na UG rusza już 20 czerwca!

Rekrutacja na UG rusza już 20 czerwca!

W dniu 20 czerwca br. Uniwersytet Gdański rozpocznie rekrutację na nowy rok akademicki 2017/2018. Uczelnia prowadzić będzie nabór na studia pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolite magisterskie. Łącznie Uniwersytet przygotował 15 546 miejsc na kierunkach prowadzonych ...

czytaj więcej >>

WSTiH w Gdańsku zaprasza na Letni kurs języka polskiego 2017

WSTiH w Gdańsku zaprasza na Letni kurs języka polskiego 2017

Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku serdecznie zaprasza do udziału w tegorocznym Letnim kursie języka polskiego. Jest to już kolejna edycja szkolenia połączonego z licznymi atrakcjami, organizowana przez uczelnię. Dwutygodniowy kurs trwać będzie od 18 do 29 września ...

czytaj więcej >>

PG zaprasza na galę finałową konkursu „Jaskółki Przedsiębiorczości”

PG zaprasza na galę finałową konkursu „Jaskółki Przedsiębiorczości”

Na dzień 8 czerwca br. (czwartek) zaplanowano przeprowadzenie finałowej gali konkursu „Jaskółki Przedsiębiorczości”, którego organizatorem jest Centrum Transferu Wiedzy i Technologi Politechniki Gdańskiej. W konkursie wybrany zostanie najlepszy pomysł biznesowy przygotowany ...

czytaj więcej >>

Dzień otwarty GSW już 10 czerwca!

Dzień otwarty GSW już 10 czerwca!

Gdańska Szkoła Wyższa zaprasza do odwiedzenia murów kampusu akademickiego przy ulicy Biskupiej 24B, podczas nadchodzącego Dnia otwartego, który odbędzie się w sobotę 10 czerwca 2017 r. Wydarzenie organizowane jest z myślą o uczniach szkół ponadgimnazjalnych, studentach GSW ...

czytaj więcej >>Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy