Znajdź swoje wymarzone studia w Gdańsku

Brain Bee na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym

Brain Bee na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym

Gdański Uniwersytet Medyczny został gospodarzem regionalnego etapu Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Neurobiologicznej Brain Bee, który odbędzie się 9 marca br. o godz. 11 w Atheneum Gedanense Novum

Organizatorem wydarzenia jest Katedra i Zakład Anatomii oraz Studenckie Koło Naukowe Neurobiologii Vermis. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich. Uczestnicy będą musieli rozwiązać test składający się z 50 pytań w języku polskim i 10 pytań w języku angielskim. Na test będą mieli 70 minut. Dziesięć procent osób z najlepszymi wynikami testu z każdego regionu przechodzi do kolejnego etapu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Marcin Gruchała, prezes Polskiego Towarzystwa Anatomicznego prof. Marek Grzybiak, rektor Pomorskiej Akademii w Słupsku prof. Zbigniew Osadowski.

Międzynarodowy Konkurs Wiedzy Neurobiologicznej Brain Beeto pomysł, który organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Przyrodników im. Kopernika oraz Koło Naukowe „Neuronus” przy Instytucie Zoologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w roku 2015, a w roku 2017 uzyskał on patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej. Pomysłodawcą i fundatorem Międzynarodowego Konkursu Brain Bee jest dr Norbert Mysliński z University of Maryland (USA).

Celem tego wydarzenia jest motywowanie młodych ludzi do studiowania, a następnie kontynuowania kariery zawodowej w obszarach nauk neurobiologii. Motto Brain Bee brzmi “We Build Better Brains to Fight Brain Disorders”. W sierpniu 2017 roku reprezentantka Polski Milena Malcharek zajęła drugie miejsce w finale międzynarodowym w Waszyngtonie.

Więcej informacji na Brain Bee

Data publikacji: 14-01-2019

Aktualności z Gdańska